احتمال زنده بودن دانایی‌فر از درصد بالایی برخوردار است، اما درباره سرنوشت دقیق او اطلاع کافی نداریم. در هر صورت اخبار پناهنده شدن او از نظر ما مورد تایید نیست.

مراسم تودیع و معارفه فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان صبح امروز دوشنبه 26 خرداد با حضور سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد.

به گزارش جماران به نقل از ایلنا، در این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین رحیمی به عنوان فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان جایگزین سردار حمید فهیمی راد شد.

اسماعیل احمدی مقدم در تودیع و معارفه فرمندهی این استان طی سخنانی با اشاره به حوادث اخیر عراق و سوریه گفت: ردپای دشمنان را در چیزی امروز در عراق و سوریه به اسم دین اتفاق می‌افتد، به وضوح می‌توان دید.

او افزود: این کار سازمان یافته‌ای برای تخریب اسلام است که با کمک سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان اسلام و البته دلارهای نفتی انجام می‌شود. مشخصآ این کارها برای تخریب چهره اسلام است و ساخته شده توسط دشمنانی است که تلاش می‌کنند جلوی پیشرفت اسلام را بگیرند.

پس از پایان این مراسم، نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد.

احمدی مقدم در خصوص وضعیت جمشید دانایی‌فر، قهرمان شمشیربازی ربوده شده و همچنین حوادث اخیر منطقه سرباز گفت: در حال حاضر نا امنی‌ها به جنوب کشور و نوار مرزی سوق داده شده است، اما جرایم و تبعات این نا امنی‌ها به کمترین میزان خود رسیده است.

او ادامه داد: در مقایسه حوادث و اتفاقات با سال‌های گذشته و اوائل دهه 80 به وضوح افزایش امنیت را می‌بینیم. به عنوان مثال در سال 83 نزدیک به 1500 نفر در منطقه گروگان گرفته شدند، اما اکنون این رقم به تعداد انگشت‌شماری رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر شایعات پناهنده شدن جمشید دانایی‌فر گفت: احتمال زنده بودن دانایی‌فر از درصد بالایی برخوردار است، اما درباره سرنوشت دقیق او اطلاع کافی نداریم. در هر صورت اخبار پناهنده شدن او از نظر ما مورد تایید نیست.

او درباره عراق و اقدامات گروه داعش نیز گفت: در مرزهای غربی هوشیاریم و آنچه می‌گذرد را به طور کامل زیر نظر داریم. اقدامات احتیاطی هم انجام شده و فعلآ مشکل خاصی نداریم، البته این که مشکل خاصی نداریم به این معنا نیست که دست از کار کشیده‌ایم، بلکه در آمادگی کامل برای مقابله با هر اقدامی قرار داریم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.