وزیر علوم با تاکید بر اینکه هیچ گاه در برنامه های تقدیمی اش به مجلس برنامه ای برای انتخاباتی معرفی کردن روسای دانشگاهها نداشته است، اعلام کرد که سرپرست جدید دانشگاه تهران در زمان قانونی خود و طی 6 ماه آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می شود.
به گزارش جماران به نقل از مهر، رضا فرجی دانا امروز در حاشیه مراسم تودیع محمد حسین امید و معارفه محمود نیلی احمد آبادی در پاسخ به پرسش مهر درباره زمان معرفی سرپرست جدید دانشگاه تهران به شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نیلی در زمان قانونی مشخص به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می شود، این بازه زمانی 6 ماه قانونی است.
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره زمان معرفی سرپرستان جدید دانشگاههای تربیت مدرس و صنعتی شریف گفت: منتظر مشخص شدن آراء هستیم و به محض دریافت این آراء تصمیمات لازم را می گیریم.
وزیر علوم در پاسخ به پرسشی درباره اینکه یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده که تعیین دو سرپرست پشت سر هم برای یک دانشگاه حتما باید توضیحی از سوی وزیر علوم داشته باشد، گفت: این سئوال را از همان عضو شورا بپرسید، من چنین موضوعی را مطرح نکرده ام. اساسا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان سخنگو موظف است که بر اساس قانون به این سئوالات پاسخ دهد و هیچ کدام از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اجازه ندارند درباره مباحث مطرح شده در این شورا موردی را مطرح کنند و اگر هم عده ای این کار را می کنند تخطی به شمار می آید و کار خلاف عادت عده ای شده است.
فرجی دانا همچنین درباره این موضوع که شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرده که معرفی روسای دانشگاهها به شکل انتخاباتی برخلاف آیین نامه مدیریت دانشگاه است به برخی موارد در این زمینه اشاره کرد و گفت: هیچ گاه برنامه ای برای برگزاری انتخابات به منظور معرفی رئیس یک دانشگاه نداشته ام و شورای مشورتی به منظور گرفتن نظرات استادان دانشگاه برگزار می شود که پس از آن آراء به صورت مخفیانه به دست من می رسد.
وی تاکید کرد: گرفتن مشورت از استادان تجویز شده و تاکید شده اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی است و آنها هم نمی خواهند که بدون مشورت کاری انجام دهند، من این علم را از کجا بیاورم؟ مشورت یکی از آموزه های دینی ما است.
فرجی دانا ادامه داد: من در برنامه تقدیمی خودم هم اعلام نکرده ام که برای این موضوع می خواهم انتخاباتی برگزار کنم. تعیین سرپرستان دانشگاهها هیچ گاه انتخاباتی نبوده و انتخاباتی هم نخواهد شد.
وی از رسانه ها یک درخواست کرد و گفت: از رسانه ها می خواهم در انتشار خبری این اخبار دقت کنند چون گاهی اوقات لفظ هایی به کار می برند که موضوعیت ندارد و رخ نداده است.
وزیر علوم در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره عدم کسب رای اعتماد سرپرستان دانشگاههای اصفهان و خوارزمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من نمی دانم، این سئوال را از من نپرسید از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی که این مورد را مطرح کرده اند، بپرسید.
فرجی دانا گفت: موضوع رای گیری برای تایید سرپرست دانشگاه اصفهان در جلسه شورا مطرح نشده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.