سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه تدبیر و امید دو مفهوم قرآنی است، گفت: مردم خواهان دولت پاسخگو هستند.
به گزارش جماران به نقل از مهر، محمد صادق خرازی که شامگاه یکشنبه برای حضور در مراسم جشن انتظار و امید در همدان حضور یافته بود در جمع اعضا ستاد جوانان روحانی در همدان و تعدادی از مدیران استان عنوان کرد: همدان اردوگاه تمدن و تاریخ است و در تشکیل تمدن در کشور جایگاه ویژه ای داشته است.

وی ادامه داد: همدان شهر عارفان و نامداران و فیلسوفان است و در تکوین و تحول ایرانیان نقس بسزایی داشته است.

سفیر سابق ایران در فرانسه با برشمردن شعرا و بزرگان این شهر، اذعان داشت: علماd این سرزمین مکتب تشیع را توسعه دادند و ماه خرداد نیز در ایران با روزهایی بزرگ و تحول آفرین برای مردم همراه بوده است.

خرازی با اشاره به اینکه رحلت امام خمینی(س)، حادثه خونین سال 42 این ماه را حماسه ساز کرده است، افزود: هویت ایران با دموکراسی و مردم سالاری آمیخته شده است.

وی افزود: ظرفیت های ایران باعث شده که فرزندان ایران تحول آفرین باشند و ملت ایران آزاد است نه به قید وثیقه.

تدبیر و امید دو مفهوم قرآنی است

خرازی با اشاره به اینکه جوانان ایرانی در سال گذشته با انتخاب خود تحول افرین شدند، اذعان داشت: تدبیر و امید دو مفهوم قرآنی است و پیامبر اسلام شریعت خود را بر اساس تدبیر و امید پایه چیده است.

وی که اسلام معنوی را با تدبیر و عقلانیت معرفی می کرد، افزود: نمی توانیم درهای جهان را به روی مردم ببندیم، مردم باید در عرصه جهانی شدن از این موقعیت استفاده کنند.

خرازی با اشاره به اینکه اگر مردم درک کنند که مسئولان آنان صادقانه به دنبال حل مشکلند، گرادگرد آنها جمع میشوند، اذعان داشت: اگر بدانند لحظه ای آنان به دنبال منافع خود هستند مسئولان را هیچ وقت نخواهند بخشید چراکه تدبیر و امید در سایه اعتماد به نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه استفاده از فعالان سیاسی و اجتماعی تنها راه تحول و مبارزه با عقب ماندگی ها در ایران است، افزود: مردم خواهان دولت پاسخگو هستند و همه اعضا دولت باید در قبال کارهای خود پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه باید رفتارهای اجتماعی هوشمندانه تری داشته باشیم، افزود: تذکر یک سنت قرآنی است و اگر به آن عمل نکنیم قرآن را فراموش کردیم.

آزادی و پیشرفت دغدغه دو قرن اخیر ملت ایران است

خرازی اذعان داشت: حضور میلیونی مردم در انتخابات پیام خاصی دارد و باید در برابر بی عدالتی عدالت برپا کرد و آزادی و پیشرفت دغدغه دو قرن اخیر در ایران است.

وی با اشاره به اینکه دوم خرداد مهمترین تحول اجتماعی ایران و مظهر اقتدار اجتماعی و سیاسی در جامعه بود، اذعان داشت: در جریان دوم خرداد شاهد دیدگاهایی بودیم که مردم را با دیدگاهی متفاوت در بخش فرهنگی و اجتماعی می دیدند و اعتراف به اشتباه اولین گام برای رسیدن به پیروزی است.

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه مردم ایران از بهترین مردمان جهانند و قدر دادن انقلاب خود، اذعان داشت: ایران الگوی امید بخشی به مردم منطقه است و بهار عربی را دوم خرداد آفرید.

خرازی با اشاره به اینگه نگاه مردم منطقه به ملت ایران است، اذعان داشت: ایران نقطه عطف همه ملت های خاورمیانه است تا بتوانند به استیلای استقلال خود تحقق ببخشند.

هر کجا افراط وجود داشت این امر با شعار دولت در تعارض است

وی اذعان داشت: نباید گذاشت جوانان با ایده های نادرست گوهر دین و افتخارات ایران فاصله بگیرند و هر کجا افراط وجود داشت این امر با شعار دولت در تعارض است.

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه بی اخلاقی برای همه بد است نه فقط یک طیف خواص، عنوان کرد: همه سرنشینان یک کشتی هستیم و روزی که دشمن قصد سرکوب ما را داشته باشد، همه را مورد حمله قرار می دهد.

خرازی با اشاره به اینکه باید هر کجا اشتباه کردیم به آن اعتراف کرده و از مردم عذر خواهی کنیم، افزود: اگر احدی مخالف جریان فکری ما سئوالاتی دارد باید به حرف او گوش دهیم و نباید نخبگان در جامعه محصور باشند.

سفیر سابق ایران در فرانسه با تاکید براینکه باید اصلاح طلبی را دوباره نقد کنیم، عنوان کرد: در پرتو اندیشه می توان به جامعه نبوی و علوی رسید.

خرازی که بهترین رصدخانه های رفتار مسئولان را مردم معرفی می کرد، اذعان داشت: مردم خواهان اصلاح طلبی هستند که از جنس خود آنان باشد.

وی اذعان داشت: می دانیم فرهنگ و دین پیشینه بلند ماست و ایران دولتی دارد که به دنبال پیشرفت در جهان است.

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه در دولت گذشته شاهد آمارسازی بودیم، اذعان داشت: مردم ایران شایسته رسیدن به بالاترین جایگاهای جهان هستند.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه ماندگاری هر دولتی در ایران در گرو دوری از افراط گرایی است، عنوان کرد: عقل جمعی جامعه باید بر عقل عده‌ای در کشور فائق آید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.