پیکر پاک عالم وارسته مرحوم آیت‌الله رحمت‌الله فشارکی، از اساتید مقام معظم رهبری، با حضور شخصیت های حوزوی و اقشار مختلف مردم، در قم تشییع شد.

به گزارش جماران به نقل از مهر، در مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله حاج شیخ رحمت الله فشارکی، از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی(ره) و امام خمینی(س) که صبح جمعه همزمان با میلاد پرخیر و برکت امام زمان‌(عج) از مسجد امام حسن عسگری(ع) تا حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، تنی چند از اعضای جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه، خبرگان رهبری، حجج اسلام والمسلمین فرخ‌فال، مدیر حوزه علمیه استان قم، ملک‌دار‌، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه، ملکا، مسئول دفتر مقام معظم رهبری در قم، اساتید و فضلای حوزه و عموم ارادتمندان سلسله جلیله روحانیت حضور داشتند.

پیکر این عالم وارسته پس از تشییع و اقامه نماز میت توسط آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی، در مقبره شهید آیت‌الله مفتح در صحن امام رضا‌(ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در دل خاک آرام گرفت.

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله فشارکی نیز امشب(جمعه شب)، در مسجد امیرالمومنین(ع) خیابان دور شهر قم برگزار می شود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله رحمت الله فشارکی از شاگردان مرحوم آیت الله العظمی بروجردی و امام خمینی(ره) و از اساتید آیت الله العظمی خامنه ای و حوزه علمیه قم، چهارشنبه، 21 خرداد ماه، بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

ایشان در سال 1304 در کوهپایه اصفهان متولد شد و از 15 سالگی در اصفهان، تهران، قم و مشهد به تحصیل و تدریس علوم حوزوی پرداخت.

آن مرحوم همچنین موسس حوزه علمیه شهرستان سمیرم بود و مورد عنایت فوق العاده مرحوم آیت الله العظمی بروجردی(ره) نیز بوده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.