حکم پرونده مدیر عامل سابق ایرنا که پیشتر در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی محاکمه شده بود، صادر شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، جلسه رسیدگی به اتهامات مدیرعامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 24 فروردین ماه امسال در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

براساس این گزارش، اتهام نخست مدیرعامل سابق ایرنا درج مطلبی با عنوان «ساخت جکوزی در متروی تهران» با شکایت شرکت متروی تهران و اتهام دوم وی درج محکومیت متهمان پرونده قضات کهریزک درمرحله ای که افشای آن ممنوع بود، است.

درهر دو مورد اتهامی،مدیرعامل سابق ایرنا به عنوان صاحب امتیاز روزنامه ایران با اکثریت آرا مجرم شناخته شد و هیات منصفه وی را با اکثریت آرا مستحقق تخفیف در مجازات دانست.

در اتهام نخست از خبرنگار روزنامه ایران نیز شکایت شده بود که هیات منصفه وی را مجرم نشناخت.

در نهایت، شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران اقدام به صدور رای کرد که مدیر عامل سابق ایرنا در هر دو عنوان اتهامی محکوم و خبرنگار روزنامه ایران نیز تبرئه شده است.

مجید امیدی شهرکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حقوقی و قضایی گروه اجتماعی ایرنا اظهار داشت:هنوز حکم دادگاه ابلاغ نشده است و اطلاعی از جزئیات آن ندارم.

قاضی پرونده نیز در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا در خصوص این پرونده گفت: رای صادر و به مدیر عامل سابق ایرنا ابلاغ خواهد شد.

وی به نوع محکومیت هیچ اشاره ای نکرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.