فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه ایتالیا به مذاکرات هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران وگروه 1+5 اشاره کرد و گفت که امکان واقعی رسیدن به یک توافق نهایی در خصوص برنامه هسته ای ایران وجود دارد.

به گزارش جماران، ایرنا به نقل ااز پایگاه اینترنتی وزارت خارجه ایتالیا نوشت: موگرینی در سخنانی در شورای روابط خارجه آمریکا در نیویورک افزود: در زمینه امکان واقعی رسیدن به یک توافق نهایی درباره برنامه هسته ای ایران تا جولای آینده خوشبینم و معتقدم که پس از دستیابی به یک توافق نهایی، اوضاع در منطقه خاورمیانه نیز تغییر خواهد کرد.


وزیر خارجه ایتالیا تاکید کرد: ایران می تواند نقشی مثبت در منطقه خاورمیانه ایفا کند.

موگرینی در سفر به آمریکا در باره موضوع های مختلف بین المللی ، بحران اوکراین، سوریه ، برنامه هسته ای ایران، دو تفنگدار بازداشت شده ایتالیایی در هند و بی ثباتی سیاسی در لیبی با مقام های آمریکایی گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، مواضع تهران و گروه 1+5 در چهارمین دور از مذاکرات هسته ای در وین از یکدیگر فاصله داشته و این دور از مذاکرات بدون هیچ پیشرفت محسوسی پایان یافت.

هدف از مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) که از ماه فوریه گذشته آغاز شده دستیابی به یک توافق دراز مدت و نهایی تا روز 20 ماه جولای (29 تیرماه) است، توافقی که وزیر خارجه ایتالیا به آن خوشبین است

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.