وزیر خارجه ایران گفت: در چهارمین دور از مذاکرات هسته ای به میزبانی وین؛ گفت وگو و تبادل نظر درمورد نگارش متن توافق نهایی را آغاز خواهیم کرد و آماده ایم تا با عزمی راسخ برای حفظ حقوق ملت ایران گفت و گو کرده و از آن دفاع کنیم.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ˈمحمدجواد ظریفˈ ظهر سه شنبه به وقت محلی در بدو ورود به وین در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه این شهر تاکید کرد: چهارمین دور مذاکرات هسته ای امشب با ملاقات با ˈکاترین اشتونˈ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و شام کاری آغاز می شود.


وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد: در شام کاری با خانم اشتون درمورد سه روز مذاکرات اصلی هیات های ایران و 1+5 که از صبح فردا آغاز خواهد شد، تبادل نظر و برنامه ریزی خواهیم کرد.

ظریف با بیان اینکه در این دور از مذاکرات وارد مرحله دشوار تدوین متن مشترک توافق نهایی خواهیم شد،گفت: خوشبختانه هم در نشست های فنی و کارشناسی و هم مذاکرات رسمی و دیدارهای قبلی تبادل نظر و بحث های مفید و خوبی انجام شده و طرفین دیدگاه های متفاوت خود را مطرح کرده اند اما هنوز وارد مذاکره اصلی نشده ایم.

وزیر خارجه ایران تاکید کرد: برای انجام مذاکرات اصلی و تدوین متن مشترک توافق نهایی ،چندین دور مذاکره فشرده و سنگین پیش بینی شده که از این مرحله آغاز و 3 دور مذاکره بعدی نیز برای آینده پیش بینی شده است.

ظریف در پایان تاکیدکرد: آمده ایم تا با عزمی راسخ برای حفظ حقوق ملت ایران گفت وگو کرده و به نتیجه برسیم و فرصت کافی نیز برای دستیابی به این هدف داریم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.