رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از ابلاغ نامه "طرح سوال از شهردار" تهران توسط رییس شورا خبر داد و گفت: بر اساس این ابلاغیه، قالیباف برای پاسخ‌گویی در مورد عدم دعوت از روسای شش‌گانه شورای شهر در جلسات کمیته تخصیص اعتبار شهرداری، برای حضور در صحن شورا ‌10‌روز فرصت دارد.

به گزارش جماران، دکتر رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه موضوع طرح سوال از شهردار تهران در قالب مکاتبه‌ای توسط رییس شورای شهر در تاریخ 21 اردیبهشت‌ماه سال جاری به شهردار ابلاغ شده است، گفت: به استناد ماده73 قانون شوراها از زمان طرح ابلاغ سوال، شهردار 10 روز فرصت دارد در یکی از جلسات علنی و فوق‌العاده شورای شهر حضور یابد و به سوال مطرح شده پاسخ دهد.

وی ادامه داد: اگر پاسخ شهردار در قبال سوال مطرح شده قانع‌کننده باشد، موضوع خاتمه می‌یابد، در غیر این صورت فضای جدیدی ایجاد می‌شود که با امضای حداقل 10 نفر از اعضای شورای شهر تهران به سمت استیضاح شهردار پیش می‌رود.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه استیضاح شهردار تهران نیازمند امضای 10 نفر از اعضای این شوراست، افزود: در نهایت در جلسه استیضاح شهردار موضوع به رای گذاشته می‌شود که اگر در مرحله نهایی 21 نفر از اعضا به استیضاح رای دهند، یکی از معاونان شهردار بنا بر تصمیم شورا به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب می‌شود و در صورتی که کمتر از 21 نفر از اعضا به استیضاح رای دهند، شهردار طبق روال سابق فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

حافظی در پاسخ به اینکه در صورت عدم حضور قالیباف در صحن علنی و غیرعلنی شورای شهر تهران طی فرصت 10 روزه قانونی چه اتفاقی خواهد افتاد، اظهار کرد: این موضوع نیز به عنوان تمرد محسوب شده و روند کار به سمت استیضاح شهردار پیش خواهد رفت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.