رییس سازمان هواپیمایی کشور گفت: قیمت بلیت هواپیما در طرح آزادسازی شبیه پروازهای خارجی خواهد شد و یک نرخ ثابت نخواهد داشت.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، علیرضا جهانگیریان - معاون وزیر راه و شهرسازی - روز دوشنبه در حاشیه همایش مدیریت فناوری در طرح کلان هواپیمای مسافر 150 نفره در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این زمینه شرکت‌های هواپیمایی در مورد قیمت بلیت هواپیما تصمیم می‌گیرند و ما هم بر فعالیت آن‌ها نظارت خواهیم داشت.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری در تمام دنیا شناور بودن نرخ بلیت هواپیما رایج است.

وی درباره حداقل و حداکثر قیمت‌های تعیین شده در طرح آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اظهارکرد: قیمت بلیت هواپیما در روند آزادسازی حداقل ندارد ولی تا مدتی سقف خواهد داشت.

جهانگیریان درباره تاثیر برداشته شدن تحریم‌ها در صنعت هوایی کشور با بیان اینکه تحریم‌ها در ارتقای ارتباطات صنعت هوایی با دنیا و فعالیت‌های بین المللی تاثیرگذار هستند، گفت: اگر تحریم‌ها به طور کامل در زمینه‌های تعمیر، نگهداری، تولید، طراحی و بازرگانی برداشته شود به طور طبیعی صنعت هوایی ما شکوفا می‌شود.

به گفته وی حدود سه ماه از آغاز برداشته شدن تحریم‌ها و موافقت‌نامه‌های مربوط به آن می‌گذرد که در مقابل تحریم‌های 30 ساله زمان زیادی نیست اما با این وجود درحال حاضر فضا تغییر کرده، افق‌های جدیدی باز شده و ارتباطات تازه‌ای در صنعت هوایی ایجاد شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.