مقامات دولتی نیجریه پیشنهاد گروه بوکوحرام برای آزاید ۲۰۰ دانش آموز دختر ربوده شده در قبال آزادی اعضای این گروه از زندان های این کشور را رد کردند. کد خبر: ۴۰۰۰۳۷تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۰ - 12 May 2014 مقامات دولتی نیجریه پیشنهاد گروه بوکوحرام برای آزاید ۲۰۰ دانش آموز دختر ربوده شده در قبال آزادی اعضای این گروه از زندان های این کشور را رد کردند.

به گزارش جماران، تسنیم به نقل از پایگاه خبری الجدید، وزارت کشور نیجریه امروز دوشنبه در پاسخ به پیشنهاد اخیر گروه بوکوحرام اعلام کرد: حاضریم نیستیم در قبال آزادی 200 دانش آموز دختر گروگان در دست این گروه زرندانیان عضو بوکو حرام را از زندان های نیجریه آزاد کنیم.

عبدو مورو وزیر کشور نیجریه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: از این پس بوکوحرام و شورشیان نمی توانند برای دولت و نظام نیجریه شرایط تعیین کنند، از این رو ما هرگز حاضر نیستیم اشخاصی را در قبال افراد تروریست مبدله کنیم.

وی در پایان گفت: به طور حتم با این شرط و خواسته بوکو حرام مخالفت می کنیم.

گفتنی است گروه بوکو حرام امروز دوشنبه با انتشار فیلم ویدیویی 17 دقیقه ای ضمن انتشار تصویر نزدیک به 100 دختر گروگان از زبان ابوبکر شیکاو سرکرده این گروه اعلام کرده بود در قبال آزادی اعضای بوکوحرام از زندان های دولتی نیجریه 200 گروگان دختر نیجریه ای را آزاد خواهد کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.