آیت ­الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، با تأکید بر اهمیت روانشناسی گفت: اگر به سلامت روانی جامعه توجه نکنیم، بهداشت جامعه ناقص خواهد ماند.

به گزارش جماران، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هشدارهای دلسوزان برای افزایش بیماری­‌های روانی را جدّی دانست و گفت: به جای هزینه­های بالای درمان، باید به سوی پیشگیری برویم که هم هزینه کم دارد و هم عواقب بیماری را ندارد.

ایشان با اشاره به نقش و اهمیت روان در فرهنگ و ادبیات ایران، گفت: شعر «دل چو آرام نباشد، زتن آرام مجوی» و ابیات فراوان دیگر، آیینه­ای برای اهمیت روانشناسی در جامعه است.

آیت ­الله هاشمی رفسنجانی در خصوص تصویب سیاست­های کلی سلامت و تأیید آن از سوی مقام معظم رهبری، گفت: پزشکان و روانشناسان و روان پزشکان باید مواظبت کنند تا در لوایح دولت و مصوبات مجلس، قوانینی برخلاف سیاست­های کلی سلامت تصویب نشود و اگر مواردی مغایر سیاست­های کلی یافتند، به کمیسیون نظارت مجمع تشخیص گزارش کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اهمیت شاخص­ها را برای نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی بسیار بالا خواند و گفت: متخصصین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با توجه به کارهای میدانی می­توانند مصادیقی از شاخص­ها پیدا کنند که معیاری برای سنجش تطبیق عملکردها با سیاست­های کلی باشد.
در آغاز این دیدار آقایان دکتر اللهیاری و دکتر افروز، روسای فعلی و سابق سازمان گزارشی از برنامه­ها و فعالیت­ها ارائه و با تشکر از تصویب سیاست­های کلی سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کردند: باید در اجرای برنامه­ها همه ابعاد سلامت دیده شود و سازمان افتخار می­نماید که در همکاری با مجمع تشخیص به نظام و کشور خدمت نماید.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.