معاون برنامه ریزی رییس جمهوری گفت: 5520 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 44 طرح مصوب دولت تدبیر و امید در استان ایلام اختصاص خواهد یافت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ˈمحمدباقر نوبختˈ شامگاه چهارشنبه در پایان سفر رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید در نشست شورای اداری ایلام افزود: این اعتبار برای اجرای طرح های مصوب دولت در سفر یک روزه رییس جمهوری به این استان تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: این طرح ها در شهرستان های ایلام، ایوان، دره شهر، بدره، آبدانان، دهلران، سیروان، ملکشاهی و مهران تا پایان سال جاری و نیمه سال 94 اجرا می شود.

سخنگوی دولت، این طرحها را شامل پنج پروژه در حوزه ورزش، سه طرح در حوزه بهداشت و درمان، پنج طرح در حوزه حمل و نقل، چهار طرح در بخش آموزش، 12 پروژه در حوزه حوادث پیش بینی نشده، شش پروژه در بخش تامین آب و بقیه را با هدف شتاب یخشیدن به حوزه عمران و آبادانی شهرستان های مختلف استان ایلام معرفی کرد.

نوبخت گفت: دولت تدبیر و امید با اجرای برنامه های توسعه ای و محرومیت زدایی در تمام مناطق کشور تلاش می کند مشکلات و مسایل استان های مختلف را به شکل کارشناسی رفع کند.

معاون برنامه ریزی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: دولت یازدهم دستاوردها و برکت هایی به همراه داشته است که بیشترین آنها در راستای افزایش تولید و رونق اشتغال است.

وی گفت: بخشی از طرح ها و مصوبه های سفر دولت در استان ایلام صرف توسعه و تکمیل ساختمان سدهای دویرج، کنگیر، نیروگاه و سد برق آبی سیمره، زهکشی دشت عباس، عین خوش، فکه و نیز بهسازی محور مهران تا مرز خواهد شد.

نوبخت افزود: فهرست طرح ها و برنامه های مصوب سفر رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید به ایلام برای اطلاع و نظارت بر امور و فعالیت ها در اختیار نمایندگان مردم این استان در مجلس قرار خواهد گرفت.

رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید صبح چهارشنبه در چهارمین سفر استانی دولت وارد ایلام شدند.

سخنرانی در جمع مردم ایلام، حضور در نشست نخبگان، علما، ایثارگران و شرکت در شورای توسعه و نشست اداری استان در زمره مهمترین برنامه های سفر یک روزه روحانی به ایلام بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.