یک سناتور سابق که عضو کمیته حقیقت یاب کنگره آمریکا درباره حملات 11 سپتامبر بود فاش کرد که یک گزارش بسیار مهم این کمیته درباره نقش عربستان در حادثه مذکور و کمک مالی خاندان سعودی به تروریست های عامل آن حملات توسط سازمان امنیت آمریکا سری نگه داشته شده است.
به گزارش جماران به نقل از ایرنا سناتور سابق، باب گرم که عضو کمیته حقیقت یاب کنگره آمریکا درباره حملات 11 سپتامبر بود گفت که با وجود گذشت 12 سال، دستگاه امنیتی آمریکا اجازه انتشار بخشی از گزارش این کمیته حقیقت یاب را درباره نقش عربستان در حملات 11 سپتامبر نمی دهد.
این سناتور سابق آمریکایی که در سال 2004 در رقابت های داخلی حزب دمکرات برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرد، گفت: اطلاع رسانی به افکار عمومی آمریکا درباره نقش عربستان سعودی در حمله یازده سپتامبر، نگاه را به عربستان تغییر خواهد داد.
وی که با پایگاه خبری ˈریل نیوز نتورکˈ گفتگو کرده است، افزود: گزارش نهایی کمیته حقیقت یاب یک بخش 28 صفحه ای داشت که در آن به نقش عربستان در حمله 11 سپتامبر اشاره شده بود، اما سازمان های امنیتی آمریکا مانع از انتشار آن شدند.
باب گرم با ابراز شگفتی از این مساله گفت: من از اینکه دستگاه امنیتی آمریکا فکر می‌کند که انتشار این حقیقت که چه جریانی پشتیبان مالی حملات 11 سپتامبر بود می تواند به امنیت ملی آمریکا ضربه بزند، شوکه شدم.
وی افزود: 12 سال پس از حملات یازده سپتامبر متاسفانه هنوز این 28 صفحه سری نگه داشته شده است.
افشاگری این سیاستمدار آمریکایی در حالی صورت می‌گیرد که رییس جمهور آمریکا این هفته از عربستان دیدار کرده بود تا با مقام‌های آن کشور درباره روابط دو جانبه و اختلاف نظر بر سر حمایت از شورشیان سوریه گفتگو کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.