به گزارش جماران، به نقل از مهر سیدجواد تقوی گفت: برای ایام پایانی سال نظارت های بازرسان بر اقلام پرتقاضا و پرمصرف متمرکز شده و طرح نظارتی ویژه ای برای این ایام در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در روزهای ابتدایی فروردین ماه نیز، نظارت ها با قدرت بر بازار صورت خواهد گرفت، افزود: نظارت ها با قوت ادامه می یابد تا متخلفان و سودجویان، اجازه استفاده از این فضا و سوءاستفاده از مردم را نداشته باشند.

وی تصریح کرد: دستورالعمل کنترل و نظارت بازار برای تمامی سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها ابلاغ و از پانزدهم اسفندماه برنامه عملیاتی اغاز شده است؛ در واقع این طرح نظارتی هدف ایجاد فضای آرام در بازار و انجام کنترل های لازم را صورت می دهد تا نیازمندی های معیشتی مردم به راحتی تامین شود.

تقوی خاطرنشان کرد: برای دوره ویژه روزهای ابتدایی فروردین نیز، طرح ویژه نظارتی تدارک دیده شده است و در هیچ روز از ایام تعطیل، بازرسان تعطیل نیستند و تا پایان فروردین ماه این نظارت ها با قدرت ادامه خواهد یافت.

وی اظهار داشت: بازرسان به بیشتر واحدهای نظارتی سر می زنند و بازار را در کنترل دارند؛ بنابراین متخلفان مطمئن باشند که از این نظارت ها در امان نخواهند بود.

به گفته رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، طرح نظارتی در مجموعه استانها سیاستگذاری و برنامه ریزی مبنی بر این است که گلوگاههای اصلی عرضه و تقاضا، تحت کنترل و نظارت باشد و با استقرار نیرو در این گلوگاهها کار را مدیریت کنند.

وی افزود: ممکن است در برخی موارد نیز کم کاری اتفاق افتد؛ ولی نظارت تعطیل نخواهد شد. امسال نیز به صورت ویژه تلاش داریم همه نیروهای سازمانی، در کنار ناظران افتخاری و نیروهای مردمی کار نظارت ویژه را صورت دهند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.