نجفقلی حبیبی با تاکید بر اینکه حریم دانشگاه باید از اعتماد عمومی حفظ شود، گفت: تقلب در زمینه علم اعتماد جامعه را از دانشگاه سلب خواهد کرد.

به گزارش جماران، نجفقلی حبیبی عصر امروز در مراسم روز دانشجو که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد اظهار داشت: روز دانشجو را باید مثل همه ارزش‌ها زنده نگه داریم و این روز روزی بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه باید به روز دانشجو اهمیت داد اظهار کرد: دانشجو آینده کشور را می‌سازد و دانشجو باید علاوه بر تحصیل، تعهد اجتماعی را برای کشور و جامعه کسب کند.

رئیس سابق شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به ضرورت وجود دیدگاه در دانشجویان تاکید کرد و گفت: تخصص بدون دیدگاه فایده ندارد و تخصص باید همراه با اندیشه و مکتب باشد.

حبیبی با بیان اینکه دانشگاه مسئولیت تربیت نیروی انسانی را برعهده دارد اعلام کرد: دانشجویان برای نجات کشور و جامعه زحمت زیادی می‌کشند و بسیاری از مدیران امروز دانشجویان دیروز هستند.

وی فعالیت اجتماعی دانشجویان را یکی از بهترین راه حل‌های اداره کشور عنوان کرد و گفت: کشور ما احزاب سازمان یافته مرتب شده‌ای ندارد.

رئیس سابق شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، دانشجویان را دلسوز کشور دانست و بیان کرد: جوانان ما عاشق کشور خود هستند و باید قدرشان را بدانیم و دستشان را ببوسیم.

حبیبی با اشاره به اینکه باید بدانیم کدام خطوط سیاسی در کشور حاکم است عنوان کرد: مسئولان باید دقت کنند خطاهای کوچک دانشجویان را بزرگ نکنند.

رئیس سابق دانشگاه دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه جامعه بشری هر روز با علم پیشرفت می‌کند بیان کرد: جامعه بشری با کمک علم اداره می‌شود و نباید علم آموزی در دانشگاه‌ها با آسیب مواجه شود.

حبیبی قشر معلم و دانشجو را پراعتمادترین قشر جامعه عنوان کرد و گفت: مقالات تقلبی چهره علمی جامعه ما را خراب می‌کند و اگر حیثیت علمی جامعه ما آسیب ببیند به چه چیز باید تکیه کنیم.

وی با اشاره به اینکه جامعه در تمامی سطوح خودش به متخصص نیاز دارد اظهار کرد: کسی پذیرای فرد غیرمتخصص نیست و بنیاد جامعه بر اساس علم و تخصص است.

رئیس سابق شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با تاکید بر اینکه حریم دانشگاه باید از اعتماد عمومی حفظ شود خاطرنشان کرد: تقلب در زمینه علم اعتماد جامعه را از دانشگاه سلب خواهد کرد.

وی از چاپ 37 هزار مقاله isi در کشور خبر داد و گفت: باید اخلاق علمی رعایت شود و دانشجویان روحیه مطالبه گری داشته باشند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.