معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: هیچ دستگاهی اعم از کشوری و لشکری به هیچ بهانه ای حق لغو یا بر هم زدن نشست ها و سخنرانی ها دارای مجوز را ندارد.

به گزارش جماران، هادی پژوهش جهرمی با اشاره به دعوت از سخنرانان مختلف برای سخنرانی در دانشگاه ها به مناسب روز دانشجو افزود: حضور سخنرانان در دانشگاه ها به استناد و با مجوز هیات های نظارت بر فعالیت تشکل های دانشجویی است و جایگاه آن هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شده و ملاحظات شورای امنیت کشور را نیز دارد.

وی ادامه داد: به استناد مصوبه شورای امنیت کشور زمانی که هیات نظارت دانشگاه پس از انجام بررسی ها مجوزی را صادر می کند امکان لغو آن وجود ندارد.
پژوهش جهرمی اظهار کرد: در مقابل، دانشگاه ها هم باید این نکته را لحاظ کنند که در برگزاری جلسات و تشکیل نشست های مناظره ای از چهره های شاخص علمی و کسانی که به دور از ایجاد حساسیت و با رعایت خطوط قرمز سخنرانی می کنند دعوت کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: تمام دعوت ها از جانب دانشگاه است و استانداری هیچگونه دخالتی نداشته است و ما هم به استناد مصوبه شورای امنیت کشور مکلف هستیم که وقتی دانشگاه ها مجوزی صادر می کنند به عنوان تکلیف و وظیفه امنیت آن سخنرانی ها را تامین تمهیدات لازم را اتخاذ کنیم.
وی ادامه داد: کشور از نظر مباحث سیاسی دارای شرایط خاص و حساس است و این شرایط ایجاب می کند که جامعه را آرام نگاه داریم تا تنش در جامعه ایجاد نشود.
پژوهش جهرمی، ضمن تاکید بر لزوم پرهیز از جوسازی، فضا سازی و قطبی سازی جامعه گفت: کار سیاسی و علمی با تنش آفرینی و بیان مطالبی که موضوعیت ندارد انجام نمی شود.
وی، به سخنرانان توصیه کرد که در عین رعایت حرمت ها و پرهیز از ورود به خطوط قرمز که ممکن است عکس العمل هایی را به دنبال داشته باشد، در فضایی آزاد دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را بیان کنند و از بیان مطالبی که امکان هدایت آن در یک فضای سالم وجود ندارد پرهیز کنند.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.