حسین امیرعبداللهیان در دیدار با نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به سیاست کشورمان در جهت تقویت تعاملات دوستانه با کشورها گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش همه جانبه همکاری‌های برادرانه با همه کشورها و به ویژه کشورهای اسلامی به جز رژیم نامشروع اشغالگر قدس است.

به گزارش جماران به نقل ازخانه ملت، ناصر الشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران عصر یکشنبه با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل از ایجاد شکاف در جهان اسلام در ارتباط با مساله فلسطین انتقاد کرد و گفت: باید جهان اسلام در قضیه فلسطین موضع مشترک اتخاذ کنند چرا که این موضوع مهمترین مساله جهان اسلام است.

وی تلاش رژیم صهیونیستی برای ایجاد رابطه با برخی کشورهای اسلامی و عربی را به ضرر منطقه ارزیابی کرد و افزود: تل آویو ریشه اصلی ناامنی‌ها در منطقه به شمار می رود.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به برگزاری کنفرانس حمایت از مردم مظلوم فلسطین در آینده اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت و پشتیبانی خود از مردم و مبارزان فلسطینی ادامه خواهد داد.

امیرعبداللهیان رابطه برخی کشورهای عربی و اسلامی با رژیم صهیونیستی را مغایر اصول اسلامی خواند.

**باید مشکلات منطقه به سرعت حل شود

در ادامه این دیدار، ناصر الشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تاکید بر حمایت های سیاسی، معنوی و مادی جمهوری اسلامی ایران از فلسطین تصریح کرد: با سرعت بخشیدن به حل مشکلات منطقه می توانیم تمام توان خود را صرف مبارزه با دشمن اصلی امت اسلامی کنیم.

وی با اشاره به اینکه قدس جزیی از عقیده و شرع اسلامی است، خاطرنشان کرد: ملت فلسطین همیشه برای مقابله با این رژیم جعلی آماده است و لحظه ای از حقوق خود کوتاه نخواهد آمد.

ابوشریف در ادامه ضمن تشریح اوضاع در کرانه باختری، به وجود 630 ایست بازرسی در کرانه باختری اشاره کرد و گفت: جای تاسف است که منطقه قدس از کرانه باختری جدا شده و عبور و مرور بدون مجوز امکان پذیر نیست، اما این وضع تغییر خواهد کرد.

وی افزود: فلسطین از جهات مختلف مورد هجمه قرار گرفته اما مقاومت مردم فلسطین در بیش از هفت دهه گذشته نوید بخش آینده ای روشن برای سرزمین ما و قدس شریف است.

در ادامه نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران از نقش اساسی و محوری مقام معظم رهبری در حمایت از ملت مظلوم فلسطین تشکر و قدردانی کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.