نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق در ادامه برخورد با هسته های مخفی گروه تروریستی وتکفیری داعش روز یکشنبه در یکی از روستاهای شهر در بندیخان در جنوب شرقی شهر سلیمانیه چهارتن دیگر از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

به گزارش جماران، منابع رسمی کردهای عراق روز یکشنبه گفتند: این تروریست ها در روستای «پونگله» در نزدیکی شهر دربندیخان با نیروهای امنیتی درگیر شده و کشته شدند.

«ناصح حسن» فرماندار شهر دربندیخان با اعلام این مطلب گفت: 2 تن از تروریست ها در درگیری کشته شده و 2 تن دیگر نیز با اقدام انتحاری خود را منفجر کردند.
وی در خصوص هویت تروریست ها افزود: هنوز هویت تروریست ها روشن نیست اما مردم روستا می گویند این افراد وقتی وارد روستا شدند به زبان کردی صحبت می کردند که نشان می دهد این افراد کرد بودند.
هفته گذشته نیز نیروهای امنیتی اتحادیه میهنی کردستان عراق در روستاهای حلبچه که هم مرز با جمهوری اسلامی ایران است با گروهی از تروریست ها درگیر شده و یک تیم از آنها را از بین بردند.
مدتی قبل نیز وزیر اطلاعات کشورمان خبر از کشته شدن یکی از سرکرده های داعش به نام ابوعائیشه کردی در مرز جمهوری اسلامی ایران با عراق داده بود.
نزدیک به دو هفته است که تحرک چند تیم از عناصر وابسته به گروه تروریستی و تکفیری داعش در مناطق هم مرز با کشورمان سبب شده است نیروهای امنیتی کردی در این مناطق مرزی به حالت آماده باش درآیند.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.