سایت شرکت هواپیمایی عربستان دیروز (شنبه) مورد حمله های سایبری قرار گرفت، در حالی که این کشور وجود هرگونه آثار این حمله ها را بر سامانه هوانوردی و شبکه فرودگاهی خود تکذیب کرد .

به گزارش جماران، شرکت هواپیمایی این کشور با صدور بیانیه ای به نقل از 'مرکز ملی امنیت سایبری' (الکترونی) اعلام کرد که حمله سایبری به برخی مراکز دولتی با هدف توقف خدمات رسانی در بخش حمل و نقل و دیگر بخش ها صورت گرفته است.

شرکت هواپیمایی عربستان افزود: از چند روز گذشته که حملات آغاز شده، آنها را رصد می کند. برخی دستگاههای دولتی، دفاتر کارمندان و ایمیل ها تحت تاثیر حملات سایبری قرار گرفتند که باید در اینگونه موارد اقدامات لازم به منظور برخورد با حوادث مشابه صورت بگیرد . باید تمامی دستگاههای آسیب دیده از شبکه به طور کامل جدا شود و اطلاعات با امنیت بیشتری بازسازی شده و دستگاههای سالم در اختیار کارمندان قرار گیرد .
این شرکت ادامه داد که پس از توقف خدمات رسانی، سامانه های آسیب دیده برای یک مدت زمانی معین و پس از انجام اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر آنها، فعالیت شان را از دیروز از سر گرفتند.
در ماههای اخیر دستگاههای دولتی و وزارتخانه های عربستان بارها مورد حمله سایبری قرار گرفته اند .
یک ویروس رایانه ای نیز اواخر آبان ماه نهادهای دولتی و تاسیسات حیاتی عربستان از جمله بخش حمل و نقل این کشور را هدف حمله قرار داده بود.
دولت عربستان از ارایه جزییات درباره خسارات احتمالی این حملات خودداری می کند.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.