مسوول کمیته ویژه بررسی حادثه برخورد دو قطار در استان سمنان گفت: مقصر اصلی این حادثه تاسف بار پس از بررسی های کارشناسی و فنی اعلام شده است.

به گزارش جماران، در برخورد دو قطار مسافری تبریز- مشهد و سمنان - مشهد در ایستگاه هفت خوان سمنان در روز پنجم آذر ماه امسال 40 نفر از مسافران و ماموران قطار مسافری تبریز- مشهد جان خود را از دست دادند و 103 نفر دیگر مصدوم شدند.

اکبر ترکان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: وظیفه ما در این مساله بررسی علت وقوع این حادثه و تعیین مقصران بود و از این پس باید مراجع قانونی به این مساله رسیدگی کنند.
وی گفت: بررسی همه جوانب این حادثه نشان می دهد علت وقوع سانحه خارج کردن قطار از حالت کنترل خودکار به حالت کنترل دستی بوده است.
ترکان افزود: قطار تبریز - مشهد به دلیل خرابی ترمز هشت کیلومتر جلوتر متوقف می شود و زمانی که قطار سمنان - مشهد با اجازه مامور در ایستگاه شاهرود حرکت می کند، این حادثه دلخراش اتفاق می افتد، ضمن اینکه در این حادثه عمدی در کار نبوده و خطای حرفه ای صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، ترکان روز گذشته (شنبه) اعلام کرد، براساس بررسی های انجام شده مقصر اصلی حادثه سمنان مامور و متصدی سی تی سی (کنترل ترافیک) ایستگاه شاهرود بوده است.
در پی نامه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برای بررسی و اعلام دلایل وقوع سانحه دردناک برخورد دو قطار مسافربری در استان سمنان و معرفی مقصران این حاثه تلخ، جهانگیری ششم آذرماه در حکمی به اکبر ترکان ماموریت داد با تشکیل کمیته ای متشکل از رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری، رییس اسبق شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مشاور معاون اول رییس جمهوری و استانداران آذربایجان شرقی و سمنان، حداکثر تا پایان هفته گزارشی از دلایل وقوع حادثه تلخ قطار مسیر تبریز ـ مشهد و معرفی مقصران این سانحه دردناک ارایه کند.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.