کاروان سوگواری با خاکستر «فیدل کاسترو» رئیس جمهوری پیشین کوبا ، پس از سه روز سفر به مقصد پایانی خود در شهر سانتیاگو وارد شد .

به گزارش جماران، خاکستر کاسترو که بر روی یک یدک کشی که به توسط یک جیپ نظامی حمل میشد قرار داشت، یک سفر تقریبا یکهزار کیلومتری را انجام داد تا که صدها هزار نفر از مردم کوبا که در کنار جاده ها و یا در میدان های روستاها و شهرها صف کشیده بودند، از وی خداحافظی کنند .

در حال حاضر در شهر سانتیاگو شخصیت هایی‌ نظیر «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا و یا «دیگو آرماندو مارادونا» فوتبالیست سابق آرژانتینی حضور دارند تا که فیدل کاسترو را در آخرین وداعی که در شهر سانتیاگو و جایی‌ که 60 سال پیش شاهد آغاز انقلاب وی بوده، برگزار خواهد شد همراهی کنند .
به گفته رسانه های رسمی‌ کوبا، در بین کسانی‌ که در مراسم خاکسپاری شرکت خواهند داشت، «نیکلاس مادورو»، «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری نیکاراگوئه ، «اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی افزون بر «لولا دا سیلوا» و «دیلما روسف» روسای جمهوری پیشین برزیل حضور خواهند داشت.
صبح یکشنبه به وقت محلی کوبا، خاکستر کاسترو در کنار قبر «خوسه مارتی» قهرمان استقلال کوبا در قبرستان 'سانتا ایفیخنیا' شهر سانتیاگو به خاک سپرده خواهد شد.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.