کتابفروشی های استان‌های خراسان رضوی و خوزستان با مشارکت ۶۱ و ۲۰ کتابفروشی فعال در طرح «پاییزه کتاب»، تاکنون جزو پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها بر اساس کتاب شناخته شده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، با آغاز هفته سوم اجرای طرح پاییزه کتاب در ۶۷۱ کتابفروشی سراسر کشور، کتابفروشی‌های «رشد»، «نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام» و «کتاب رشد (شعبه نادری ) از اهواز و کتابفروشی‌های «شهر کتاب»، «کتاب آبان» و «پردیس کتاب» مشهد، تاکنون جزو پرفروش‌ترین کتابفروشی‌ها بر اساس کتاب شناخته شدند.

در این طرح که با هدف اختصاص یارانه خرید کتاب به صورت مستقیم از سوی دولت به مردم در حال اجراست، پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌های تهران، یعنی کتابفروشی «شهر کتاب مرکزی» و «نمایشگاه کتاب کودک» هر یک به ترتیب با ۳ هزار و ۸۱۲ جلد کتاب و ۳ هزار و ۷۸۷ جلد فروش، در جایگاه‌های هشتم و نهم این طرح قرار گرفته‌اند.

استان تهران به مدد جمعیت بالا و تعدد کتاب‌فروشی‌هایش با فروش۶۴ هزار و ۷۳۸ جلد کتاب در مقام پرفروش‌ترین استان در طرح پاییزه کتاب قرار گرفته و خراسان رضوی و خوزستان جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

تاکنون ۳۳۲ هزار و ۴۶۹ جلد کتاب با مشارکت ۶۰۴ کتابفروشی فعال از سراسر کشور از سوی ۱۲۸ هزار و ۲۴۶ نفر خریداری شده است که ۲۰ تا ۲۵ درصد از مبلغ این کتاب‌ها (۲۰ درصد برای کتاب‌های بزرگسال و ۲۵ درصد برای کتاب‌های کودک و نوجوان) در قالب اعطای یارانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین شده است.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.