ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور با پرتاب یک فروند موشک، پایگاه نظامی نیروهای سعودی را در خاک عربستان مورد هدف قرار دادند.

به گزارش جماران به نقل از سایت شبکه خبری المسیرة، یگان موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور روز شنبه با پرتاب موشک بالستیک به سمت پایگاه نظامی اللموة واقع در عسیر در خاک عربستان، محل استقرار نیروهای این کشور را مورد هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی عنوان داشت که یگان موشکی ارتش توانست این موشک بالستیک از نوع قاهر 1 را به سمت پایگاه نظامی اللموة عربستان واقع در منقطه خمیس مشیط پرتاب کند و مواضع نیروهای سعودی را مورد هدف قرار دهد.

این منبع در ادامه افزود: پایگاه مذکور اخیرا به صورت محرمانه برای کمک رسانی به نیروهای ائتلاف متجاوز عربستان برای حمله به یمن تاسیس شده است. این حمله موشکی در پاسخ به حملات متجاوزان سعودی علیه مردم یمن و ادامه محاصره آنها از دو سال قبل تاکنون به شمار می‌آید.

از سوی دیگر به دنبال حملات هوایی نیروهای متجاوز ائتلاف عربستان علیه منازل غیر نظامیان در استان الحدیدة واقع در شمال غرب یمن دست کم 20 تن از جمله زنان و کودکان کشته و مجروح شدند.

این چهارمین جنایت عربستان در استان الحدیدة طی کمتر از 12 ساعت به شمار می‌آید. در جریان حمله اخیر ائتلاف متجاوز به این استان دست کم 12 تن کشته و 8 تن دیگر مجروح شدند.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.