آمریکا و انگلیس امروز یکشنبه خواهان آتش‌بس فوری و بی‌قید و شرط در یمن شدند.

به گزارش جماران به نقل از العهد، جان کری وزیر خارجه آمریکا بعد از نشست با بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در دیدار با خبرنگاران گفت: وقت آتش‌بس فوری و بدون قید و شرط در یمن و سپس آغاز مذاکرات در این کشور فرا رسیده است. دیگر نیازی نیست که ما بر ضرورت شدید پایان دادن به خشونت در یمن تأکید کنیم.

کری گفت اگر طرفین درگیر در یمن این خواسته را قبول کنند و در مسیر آتش‌بس گام بردارند، اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور زمان و چگونگی اجرای آتش‌بس را اعلام خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت که وی به‌همراه جانسون و ولد الشیخ، خواهان آتش‌بس در یمن در سریع‌ترین زمان ممکن یعنی روز دوشنبه یا سه‌شنبه هستند.

اسماعیل ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت: به‌محض اینکه طرفین درگیر در یمن با آتش‌بس موافقت کنند، جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

شنبه هفته گذشته در پی حمله جنگنده‌های عربستان به یک مراسم ترحیم در صنعا، صدها تن شهید و یا زخمی شدند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.