بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس عصر روز یکشنبه در پایان نشست بحران سوریه در لندن، در یک نشست خبری به همراه جان کری همتای آمریکایی اش، با بیان اینکه 'پوتین و اسد قادر به بردن جنگ در سوریه نیستند'گفت: در حال حاضر غربی ها تمایلی برای حل این بحران با ابزار نظامی ندارند.

به گزارش جماران، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در این نشست خبری که پس برگزاری نشستی با همتایانش از هشت کشور دیگر صورت گرفت، در پاسخ به این سئوال که چه زمانی قدرت های جهانی تصمیم می گیرند که دیگر این وضعیت در سوریه نمی تواند ادامه یابد، افزود: من در اروپا اشتهایی برای رفتن به جنگ نمی بینم.

جانسون گفت: به نظر نمی رسد که پارلمان کشورهای اروپایی آماده اعلام جنگ باشند. به نظر نمی رسد کشورهای زیادی این گونه تصمیم بگیرند که این (رفتن به جنگ) بهترین راه حل باشد.
وزیر خارجه انگلیس بیان داشت: بنابراین ما از طریق دیپلماسی فشار خواهیم آورد، چون ابزارش را در اختیار داریم و در این چارچوب به دنبال راه حل خواهیم بود.
جانسون همچنین تاکید کرد: هیچ گزینه ای از روی میز برداشته نشده است اما تردیدی نداشته باشید که آنچه راه حل نظامی خوانده می شود بسیار سخت است و در پایتخت بسیاری از کشورهای اروپایی و اساسا غرب اشتهایی برای چنین راه حلی وجود ندارد.
وزیر خارجه انگلیس بیان داشت: بنابر این بایستی با ابزاری که در اختیار داریم اقدام کنیم. ابزاری که داریم ابزار دیپلماتیک است.
جانسون گفت: به نظر من قوی ترین ابزاری که اکنون در اختیار داریم این است که کاری کنیم تا پوتین و روس ها عواقب کارشان را احساس کنند.
نشست لندن یک روز پس از نشست بین المللی لوزان سوئیس درباره سوریه برگزار می شود.
وزیران امور خارجه آمریکا، روسیه، ایران، عربستان سعودی، ترکیه، قطر، عراق، مصر و اردن و نیز 'استفان دی میستورا'، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه، در مذاکرات لوزان با هدف دستیابی به یک آتش بس در سوریه به ویژه در شهر حلب، شرکت داشتند.
مذاکرات لوزان بدون رسیدن به یک راهبرد و توافق روشنی خاتمه یافت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.