در حالی که عربستان و نیروهای تحت امرش تلاش می‌کنند از زیر بار مسئولیت جنایت صنعا شانه خالی کنند، شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد مسئولیت کامل این جنایت برعهده عربستان است.

به گزارش جماران، شورای عالی سیاسی یمن در بیانیه ای اعلام کرد که مسئولیت کامل جنایت صنعا بر دوش ائتلاف عربی-سعودی است.

شبکه خبری «المسیره»، گزارش داد که بر اساس این بیانیه شورای عالی سیاسی یمن معتقد است نتیجه‌ای که روز گذشته از سوی کمیته تحقیق تشکیل شده به وسیله عربستان صادر شده تلاشی برای گمراه ساختن افکار عمومی و شانه خالی کردن عربستان از بار مسئولیت جنایتی است که علیه غیرنظامیان مرتکب شده است.

بر اساس این بیانیه عربستان پیش از این نیز بارها جنایاتی مرتکب شده که طی آن صدها غیرنظامی یمنی قربانی شده‌اند و باید مسئولیت جنایت‌های جنگی خود در یمن را بپذیرد.

شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد عربستان با انداختن مسئولیت جنایت صنعا بر گردن بخشی که می گوید وابسته به ستاد مشترک ارتش یمن است خون قربانیان این فاجعه را بی‌ارزش می‌کند و ما معتقدیم این بیانیه به معنای اعتراف عربستان به ارتکاب این جنایت است و اتهامات متقابل طرفداران هادی و عربستان به همدیگر نشانه اختلافات و دودستگی آنهاست.

از سوی دیگر در پی انتقادهای گسترده به جنایت هفته گذشته عربستان در یمن، نه عربستان و نه حامیان رئیس جمهور مستعفی یمن حاضر نیستند مسئولیت این جنایت را برعهده بگیرند و همدیگر را متهم می کنند.

در همین راستا «محمد علی المقدشی» رئیس ستاد عمومی ارتش گفت طرف‌هایی که در بیانیه کمیته تحقیق و بررسی گناه کار شناخته شده‌اند به نیروهای تحت فرمان من مربوط نمی‌شوند.

وی در تلاش برای اینکه خود را از بار مسئولیت این جنایت نجات دهد گفته که ستادهای ارتش متعددی در قالب ائتلاف فعالیت می کنند.

از سوی دیگر رسانه‌های نزدیک به هادی عناصر مربوط به گروه‌های جنوبی را مسئول این جنایت دانسته‌اند و اعلام کرده‌اند گروه های جنوبی بسیاری از اهداف حملات در استان‌های شمالی را تعیین می‌کنند و تلاش می‌کنند زیرساخت های شهرهای شمالی را هدف قرار دهند.

منبع:فارس

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.