غلامعلی کویتی‌پور با اشاره به شور و حال وصف‌ناپذیر زنجانی‌ها در برپایی عزاداری‌ سید و سالار شهیدان امام حسین (ع)، گفت: عزاداری زنجانی‌ها، به نوعی تکرار تاریخ است.

به گزارش جماران، غلامعلی کویتی‌پور در حاشیه مراسم عزاداری مردم زنجان با بیان اینکه عزاداری مردم زنجان و ارادت این خطه از میهن اسلامی به اهل‌بیت (ع) حال و هوای خاصی دارد، افزود: هر وقت عزاداری مردم زنجان را می‌بینم، بی‌اختیار ملودی‌های دهه شصت برایم تداعی می‌شود، لذا معتقدیم این‌گونه عزاداری‌ها به نوعی تکرار تاریخ است.

وی با تاکید بر اینکه شور و حالی که مردم زنجان در عزاداری‌های خود دارند، وصف‌ناپذیر است، تصریح کرد: مردم پایتخت شور و شعور حسینی نسبت به امام حسین (ع) نظر خاصی دارند و همین مسئله باعث شده تا مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان به کربلایی دیگر تبدیل شده و هر بیننده‌ای را در حال و هوای معنوی و خاص خود عوطه‌ور کند.

این حماسه‌خوان با یادآوری اینکه عزاداری زنجانی‌ها حال و هوای خاصی داشته و زبانزد خاص و عام است، اظهار کرد: من معتقدم عزاداری همه مردم ایران با گویش‌های متفاوت قابل احترام و مطلوب است، اما با تمام احترامی که به سایر گویش‌ها دارم، باید اذعان کنم که آذری‌ها در برپایی مراسم عزاداری، به گونه‌ای عمل می‌کنند که همواره زبانزد بوده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.