سخنگوی ارتش و نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه مردم این کشور دیگر هیچ خواسته ای به جز گرفتن انتقام از عربستان ندارند، افزود: معادله ما موشک در مقابل هواپیما است.

به گزارش جماران، سرتیپ ستاد شرف لقمان سخنگوی رسمی ارتش یمن گفت که بعد از جنایت عربستان در صنعا، واکنش قاطعانه به تجاوز در اشکال مختلف، اجتناب‌ناپذیر است.

وی در گفتگویی با شبکه المنار افزود: ما باز کردن درب پادگانها را باز و آموزش مردم برای گذراندن دوره‌های آموزشی قبل از پیوستن آنها به جبهه‌های نبرد را آغاز کرده‌ایم.

لقمان گفت: ما تعدادی موشک را توسعه داده‌ایم و عربستان را با این موشکها هدف قرار خواهیم داد، معادله ما موشک در مقابل هواپیما است، بنابراین تا زمانی که جنگنده‌ها به حریم کشور ما تجاوز می‌کنند، ما آنها را بمباران خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره منطقه جیزان و نجران، اظهار داشت: ما در عمق 20 کیلومتری این مناطق حضور داریم و به عنوان نظامیانی هستیم که می‌خواهیم استانهای اشغالیمان را آزاد کنیم.

سخنگوی ارتش یمن تاکید کرد: عربستان که روزی به کشورها و سازمانها و تشکلها پول پرداخت می کرد، امروز دیگر فروپاشیده است، زیرا این از سنتهای الهی است که ظالم هرگاه در ظلم خود افراط کند، پایانش نزدیک خواهد شد. این معادله را سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان بارها مطرح کرد و ما نسبت به آن اطمینان داریم.

وی در پایات گفت: ملت یمن هرگاه هدف قرار گرفت، قوی‌تر و سرسخت‌تر شد و آنها بعد از این جنایت هیچ خواسته‌ای به جز گرفتن انتقام از آل سعود ندارند و ما هیچ گزینه‌ای به جز پایداری و مقاومت نداریم و به مقاومت تا پیروزی ادامه خواهیم داد.

جنگنده های سعودی روز شنبه، شهروندان یمنی که برای مراسم عزاداری در یک تالار بزرگ صنعا گرد هم آمده بودند را هدف قرار دادند که در این حمله صدها تن شهید و زخمی شدند.

بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از 6600 نفر که اکثر آنها غیر نظامی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن از فروردین سال 1394 ه.ش تاکنون جان خود را از دست داده اند.

عربستان سعودی با موج انتقادات بین المللی به خاطر تجاوز به یمن روبرو شده است. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بارها به اهداف غیر نظامی حمله کرده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.