مراسم کلنگ زنی ساخت دومین خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد ١٥ خرداد طرح خورشید در آستانه عید غدیر در دانشکده بهداشت دامغان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد.

به گزارش جماران، در این برنامه که جمعی از مسئولین شهری، استانی و کشوری از جمله آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان، آیت الله سید علی شاهچراغی امام جمعه شهر ری، آیت الله حسینیان امام جمعه دامغان و دکتر خباز استاندار سمنان حضور داشتند، آیت الله شیخ حسن صانعی نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ١٥ خرداد کلنگ ساخت خوابگاه دختران ١٨٠ نفره این دانشگاه را به زمین زد.

در ابتدای جلسه دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن خوشامدگویی به میهمانان، به بیان خلاصه وضعیت فعلی دانشگاه و استان پرداخت. در ادامه آقای حسن بیگی نماینده منتخب مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان عقب افتادن نسبی شهرستان دامغان در دهه های اخیر از سایر شهرستان های استان، خواستار توجه ویژه و بیشتر مسئولین به این منطقه شد.

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی و نماینده رئیس جمهور نیز طی سخنانی با تبریک عید سعید غدیر و بیان این که امیرالمؤمنین برای واقعه غدیر ارزش و افتخار بودند، حضرت امام خمینی را افتخار انقلاب اسلامی نامید و برکات و خدمات بنیاد ١٥ خرداد به دست پرتوان یار دیرین امام حضرت آیت الله صانعی را تداوم این افتخار دانست.

آیت الله صانعی نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ١٥ خرداد در این جلسه ضمن ایراد سخنانی با یاد از رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی به عنوان منشأ تمام خوبیها در عصر حاضر و مقام معظم رهبری خلف صالح ایشان، خدمت به مردمی که برای ایشان و به دست ایشان انقلاب شده را ارزشمندترین عبادت نامید.

وی افزود: حضرت امام در اواخر عمر شریفشان زیاد نصیحت می فرمودند و همواره مکتوب و شفاهی سفارش می کردند که تهذیب و تقوا را فراموش نکنید.

آیت الله صانعی روز عید غدیر را روز عقد اخوت و برادری و همدلی مؤمنین نامید و تأکید کرد مقام ولایت برای امیرالمؤمنین ثابت شده بود و احتیاجی به نصب نبود. اعلام فقط برای اطلاع عموم بود که ایشان که مقام مقدم ایشان را حتی "باء" بسم الله هم گفته اند، جانشین تمام انبیاء و واجد تمام فضائل و خصائص آن ها هستند. وی امام خمینی (ره) را واجد و وارث تمام این خصوصیات و دست پرورده حضرت علی (ع) برشمرد و زندگی در عصری که ایشان می زیستند را موجب افتخار و مباهات بیان کرد. نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ١٥ خرداد از قول مرحوم شهید شاه آبادی نقل کرد که اگر امیرالمؤمنین متقدم تر در زمان بودند، قطعا پیغمبر بودند و چه مصیبتی بالاتر از این که با آن مظلومیت خلافت ایشان را غصب کردند.

آیت الله صانعی هم چنین به جوانان توصیه کرد که افکار حضرت امام خمینی را مطالعه کنند و فکر و عقیده شان را به اندیشه های ایشان نزدیک کنند تا صلاح و نجات برای خود و جامعه شان پیش بیاید. وی در خاتمه با ابراز نگرانی از وضعیت دختران دانشجوی بدون سرپناه، آنان را سرمایه ها و پرورش دهندگان نسل آینده این مملکت خواند و گفت تا هنگامی که عمر دارد برای رفاه حال تمام مردم ایران اسلامی تلاش خواهد کرد.

در این جلسه نماینده دکتر اکبری نماینده کارفرما و مشاور اجرایی پروژه گزارش خلاصه ای از وضعیت پروژه ساخت خوابگاه ها ارائه نمود. خاطر نشان میگردد بنای خوابگاه دانشکده بهداشت دامغان به عنوان دومین خوابگاه در حال ساخت طرح خورشید بنیاد ١٥ خرداد و اولین خوابگاه برای مجموعه وزارت بهداشت در ساختمانی با زیربنای بیش از ٢٤٠٠ متر مربع در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر ٣٠ میلیارد ریال با ظرفیت اسکان ١٨٠ دانشجو شروع شده و به یاری خداوند و با همت مسئولین طرح در اسرع وقت به بهره برداری خواهد رسید. بنیاد پانزده خرداد در طرح خورشید بیش از سی خوابگاه دانشجویی دخترانه در مناطق محروم کشور احداث خواهد کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.