دبیر شورای عالی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به این که قرارداد توسعه بندر چابهار ربطی به مناطق آزاد ندارد، آن را نتیجه توافق سه جانبه روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند عنوان کرد.

دبیر شورای عالی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به این که قرارداد توسعه بندر چابهار ربطی به مناطق آزاد ندارد، آن را نتیجه توافق سه جانبه روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست‌وزیر هند عنوان کرد.

به گزارش جماران، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری چندی پیش اعلام کرد که مدیریت پیمانکاری برخی طرح‌ها در بندر چابهار برای مدت معین و مطابق با فرمولی به هندی‌ها واگذار می‌شود.

در عین حال بحث واگذاری توسعه و بهره‌برداری از بندر چابهار به مدت ۳۰ سال واکنش‌هایی را به دنبال داشته و برخی در فضای مجازی ابهاماتی را در اباره مطرح کرده‌اند.

در رابطه با چگونگی واگذاری اداره بندر چابهار به هندی‌ها اکبر ترکان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: اصل این موضوع به وزارت راه مرتبط می‌شود و به سازمان منطقه آزاد مربوط نیست.

دبیر شورای عالی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: بندر چابهار جزء منطقه آزاد نیست و این بندر در حوزه وزارت راه قرار دارد.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه وزارت راه قرارداد توسعه با هندی‌ها بسته است، تصریح کرد: قراردادی بین روسای جمهوری ایران، افغانستان و نخست وزیر هند برای همکاری سه جانبه منعقد شده که این قراردادها به سازمان منطقه آزاد مرتبط نمی‌شود و مربوط به وزارت راه و سازمان بنادر است.

منبع: فارس

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.