رئیس جمهور سوریه گفت که هر وقت کشورش موفق شد پیشرفت بیشتری کسب کند، حمایت کشورهای متخاصم از تروریستها بیشتر شد.

به گزارش جماران به نقل از سانا، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشورمان که به سوریه سفر کرده است با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره روابط استراتژیک و منحصر به فرد دو کشور دوست و تحولات سوریه و ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی آن گفتگو کردند.

اسد در این دیدار گفت: دشمنان سوریه امروز از همه توان و امکانات خود برای ادامه جنگ تروریستی علیه سوریه استفاده می‌کنند.

وی افزود: هر وقت سوریه توانست پیشرفتی ملموس چه در عرصه میدانی و چه در عرصه آشتی‌های ملی کسب کند، حمایت دشمنان سوریه از گروههای تروریستی بیشتر شد و آخرین مثال برای این قضیه، حمله آشکار آمریکا به یکی از مواضع ارتش سوریه در دیرالزور به نفع گروه تروریستی داعش است.

اسد بر اهمیت حمایتهای ایران و روسیه و سایر کشورهای دوست در راستای تقویت مقاومت ملت سوریه برای مقابله با جنگ تروریستی که با آن مواجه است تاکید کرد.

حسین جابر انصاری معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه کشورمان نیز در این دیدار گفت که ایران مصمم است که همه امکانات ممکن به سوریه در جنگ سرنوشت سازش علیه تروریسم را ارائه کند.

وی افزود آنچه روابط مستحکم بین سوریه و ایران را متمایز می‌کند این است که این روابط فقط بر اساس منافع بین دو ملت نیست، بلکه مبتنی بر دیدگاههای مشترک و درک خطرهایی همچون تروریسم و تندروی است که همه ملتهای منطقه را تهدید می کند.

در این دیدار همچنین بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه‌ای ریاست‌جمهوری سوریه و فیصل مقداد معاون وزیر خارجه و سفیر ایران در دمشق نیز حضور داشت.

جابر انصاری در ادامه دیدارهایش در سوریه با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه نیز دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره تحولات سیاسی و میدانی در سوریه و منطقه به طور کلی گفتگو کردند.

دو طرف همچنین بر اهمیت تقویت هماهنگی های دو جانبه و همکاری بین مسئولان دو کشور و تشکیل کمیته دو جانبه بین وزارت خارجه ایران و سوریه با هدف برگزاری شستهای دوره ای به توافق رسیدند.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه هفته گذشته نیز سفری به روسیه داشت و با مقامات این کشور به رایزنی در خصوص حل بحران سوریه پرداخت.

منبع: تسنیم


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.