تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: پژوهش پیرامون معارف علوی باید روزآمد شده و با شیوه های جدید ارائه شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: پژوهش پیرامون معارف علوی باید روزآمد شده و با شیوه های جدید ارائه شود.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حضرت عبدالعظیم(ع)، آیت الله محمد محمدی ری شهری روز دوشنبه در جشنواره امام علی(ع) پژوهان تاکید کرد: پژوهشگر باید با ابعاد و عمق شخصیت امیرالمومنین(ع) آشنا شود چون بدون شناخت معرفت این بزرگوار پژوهش وتحلیل در زمینه های مختلف شخصیت او ناقص خواهد بود.

وی ادامه داد: پژوهشگر امام علی(ع) همچنین باید به منابعی که در طول تاریخ اسلام درباره امام علی (ع) نوشته شده مراجعه کند چراکه یک پژوهشگر تا همه منابع را مطالعه نکند نمی تواند تحلیل جامعی از این امام بزرگوار ارائه دهد.

آیت الله ری شهری اعلام کرد: کار جدیدی به نام «موسوعه حکمت نامه علوی» در دست اجرا داریم که شامل همه سخنان امام علی (ع) به شکلی نوین و سهل الوصول است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث بیان کرد: درباره منابعی که پژوهشگران باید به آن مراجعه کنند و آشنایی با ابعاد عمیق شخصیت امام علی (ع) در سال 1379 موسوعه امام علی (ع) تالیف شد، گردآوری این مجموعه 8 سال طول کشید و مخاطبان در این منبع می توانند با ابعاد مختلف شخصیتی ایشان آشنا شوند.

وی با بیان اینکه در حدیثی آمده که علی شناس حقیقی و کامل، خدا و پیامبر اکرم (ص) است افزود: پژوهشگران برای شناخت حقیقی از این شخصیت بزرگ باید به سراغ خداوند و پیامبر بروند در غیراین صورت پژوهش آن ها کامل نخواهد بود و با همین نگاه بخش چهارم موسوعه امام علی (ع) به آیات و روایات از زبان قرآن، پیامبر، علی (ع) و اهل بیت (ع) بیان شده است.

چهارمین جشنواره امام علی(ع) پژوهان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور اساتید و پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.