مسئول بازرسی‌ دفتر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ تشریح کرد:لبنان، سوریه و فلسطین خاکریزهای ما هستند و سکوت در برابر تخریب آنها، اقدام علی ملیت است.ما اگر دین نداریم باید وطن خواه باشیم!

به گزارش جماران، مراسم بزرگداشت عید غدیر خم با حضور حجت‌الاسلام معزی،نماینده ولی فقیه در هلال احمر و حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری در معاونت درمان این سازمان برگزار شد.

مسئول بازرسی‌ دفتر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ که به دعوت حجت‌الاسلام معزی، نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر و به مناسبت عید سعید غدیر خم به این سازمان رفته بود، در ساختمان مرکزی معاونت درمان هلال احمر به سخنرانی پرداخت.

حجت‌الاسلام ناطق‌نوری در ابتدای این مراسم با اشاره به ویژگی‌هایی که رهبران اسلامی در طول 1400 سال گذشته داشته اند، گفت: والاترین و کامل ترین انسانی که پروردگار خلق کرد، حضرت محمد مصطفی(ص) است که برای تکامل ایشان نیز محدودیتی وجود ندارد و اگر محدودیتی بود ما در پایان نماز و تشهد« تقبل شفاعته وارفع درجته»نمی‌گفتیم.

عضو مجمع‌تشخیص مصلحت نظام افزود:پروردگار، تمام دنیا را برای ما آفریده‌است و با وجود تمام این نعمات هیچ منتی بر سر بندگان نگذاشته‌است.

ناطق‌نوری گفت: این منت‌گذاری ها برای ما انسان‌هاست که تا کاری برای همنوعان خود انجام می‌دهیم و در ادامه وی از فرمان سرپیچی می‌کند،اقداماتی را برسر وی‌می‌کوبیم و او را زیر سوال می‌بریم.

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: پروردگار تنها یک جا بر سر بندگان منت گذاشت‌و آن هم به دلیل نعمت رهبری پیامبر عظیم الشأن بود که البته این منت‌گذاری نیز به دلیل محدود بودن آفریننده نبود بلکه به علت اهمیت نعمتی بود که برای بشر ارایه شد.

وی افزود:خدا می‌خواهد انسان ها را در همان دوراهی کفر و ایمان نجات دهد تا اینکه همه شاکر نعمت خدا باشیم.

ناطق‌گفت:تفاوت حکومت های الهی با سایر حکومت‌ها این است که خداوند رهبری شایسته بر ما قرار داده‌است.

مسئول بازرسی‌ دفتر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ با تشریح اینکه استعدادهای بالقوه رهبری شایسته می‌تواند یک جامعه مرده را زنده کند، ادامه داد:پیامبر اکرم(ص) با اخلاق و لبخند خود توانست جماعتی چوپ پرست و خرما پرست را به دین نزدیک کند و اگر ایشان در برابر نافهمی‌های دنیای جاهلیت عصبانی می‌شد، آیا در کار به موفقیت می‌رسید؟

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد ا ز توجه کم برخی به محتوی قرآن گفت: اگر انسان با خوی خشن با ملت برخورد کند و خود را از مردم بالاتر ببیند،در کار خود موفق نخواهد شد.

وی اشاره‌ای نیز به حسن خلق آیت الله انواری کرد و گفت:ایشان 13سال هم زندانی کشید و یک روز هم ادعا نکرد که من انقلابی هستم.

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع غدیر و انتخاب امیرالمومین(ع) به عنوان جانشین رسول‌الله، گفت:پیامبر(ص) گاهی نگران حرف و سخن مردم حجاز بود که با انتخاب علی (ع) نگویند، رسول‌الله(ص) از اقوام و خویشاوندان خود استفاده کرد ولی پروردگار به ایشان گفت که به کار خود ادامه بده و ازحرف مردم هراسی نداشته باش.

ناطق افزود:حضرت رسول(ص) نیز به فرمان خدا گوش فراداده و امیرالمومنین(ع) را در روز غدیر معرفی می‌کند و بعد از آن پروردگار می‌فرماید که امروز دینت را کامل کردی و این از برکات عید سعید غدیر است.

تعریف از تمدن پارسی

مسئول بازرسی‌ دفتر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در ادامه به تمدن بزرگ ایران نیز اشاره کرد و گفت کشورمان یکی از بزرگترین تمدن‌های دنیا را دارد.

ناطق‌نوری گفت: در زمانی که من رییس‌مجلس شورای اسلامی بودم با روسای پارلمان‌های مصر،ایتالیا و یونان که از صاحبان تمدن‌های بزرگ بودند، جلسه‌ای گذاشتم و در این نشست،رییس‌مجلس یونان در مورد کشور ما به گونه‌ای سخن گفت که من احساس عزت کردم.رییس پارلمان یونان با افتخار می‌گفت ایرانیان تنها مردمی هستند که در طول تاریخ هیچ‌گاه بت پرست نبوده‌اند و با خوبی از ما یاد می‌کردند ولی شما ببینید در دوران رژیم طاغوت چه خفتی گریبان گیر ما بود! ما را به عنوان برادر اسراییل می‌شناختند.

خاطره از سخنرانی رهبری در نیویورک

مسئول بازرسی‌ دفتر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به خاطره‌ای نیز از آیت‌الله‌خامنه ای اشاره کرد و گفت: در زمان ریاست جمهوری رهبرمعظم‌انقلاب به همراه ایشان به مقرسازمان ملل در نیویورک سفر کرده‌ بودیم. روز قبل از آن ریگان سخنرانی و اعلام کرده بود که رییس‌جمهور ایران فردا برای سخنرانی پشت‌تریبون می‌‌آید، از او بخواهید تکلیف جنگ را معلوم کند. زمانی که مقام‌معظم رهبری برای سخنرانی آمدند همه در مقر حاضر بودند.

خطبه‌خوانی آیت‌الله خامنه‌ای در سازمان ملل

وی ادامه داد: ایشان مانند نماز جمعه دو خطبه‌خواندند و در سخنرانی اول در رابطه با جایگاه انسان در جهان اسلام سخن گفتند و با این سخنرانی سیاه پوستان گریه کردند و احساس کردند کسانی آمده‌اند که می‌توانند حق آنها را بگیرند. ایشان در خطبه دوم آمریکا را خطاب قرار دادند و این اظهارات سبب خوشحالی سردمداران شوروی شد ولی ایشان بلافاصله علیه شوروی نیز سخن گفتند و بعد از آن همگان برای رهبرمعظم‌انقلاب دست زدند.

ماجرای کف زدن ناطق

ناطق در ادامه افزود: آنقدر این اقتدار و عزت من را به شوق آورد که سبب شد تا من هم برای ایشان کف بزنم و هنگامی که به ایران بازگشتیم، عده‌ای در فرودگاه با طعنه به من گفتند که آقای ناطق،خوب کف می‌زدید! در ادامه نیز باز این برخورد صورت گرفت که من نیز در نهایت به آنها گفتم، باز بنده خودم را کنترل کردم و دست زدم اگر شما بودید، می‌رقصیدید!باید دانست این رهبری ولی فقیه ما نیز ادامه دهند راه ولایت امیر‌المومنین(ع) است.

خیانت و جفای مسئولان به نسل جدید!

علی اکبرناطق نوری دربخشی دیگر از سخنرانی خود، گفت: بیشتر فرزندان من دختر هستند و زمانی آنها را به خوزستان برای سفر بردم، قبل از آن با خود می‌گفتم که سنگر و تانک چه جذابیتی برای یک دختر دارد ولی زمانی که آنها را به مناطق‌جنگی بردیم، دخترانم خطاب به من گفتند که شما مسئولان به ما خیانت و جفا کردید که واقعیت‌های جنگ را برای ما بیان نکردید و در فیلم‌ها و برنامه نیز نگفتید که بچه‌های ما چگونه جنگیدند.

رشادت رزمنده ها

ناطق در ادامه به زحمات صورت گرفته توسط رزمنده‌ها اشاره کرد و گفت: هشت سال در برابر دنیا ایستادیم و نگذاشتیم یک وجب از خاک این کشور کم شود در صورتیکه در زمان طاغوت شهرها و استان‌های مارا در شرایط عادی‌و صلح به دنیا بخشیدند.

وی تشریح کرد: این موفقیت‌ها نتیجه درایت و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

جنگ در سوریه برای حفاظت از مرزهای ایران

این عضو مجمع‌تشخیص مصلحت نظام انتقادی نیز به برخی مدعیان کرد و گفت: عده ای که نه تاریخ را می‌دانند و نه مطالعه ای دارند در گعده‌های خود سخنانی را بیان می‌کنند که درست نیست.

ناطق نوری گفت: وقتی امروز در سوریه مشاوره و شهید می‌دهیم، برای این است که دشمن به مرزهای ما نیاید.برخی می‌گویند چرا سرمایه کشور رابه سوریه،لبنان و فلسطین می‌دهید.

متملق نیستم

وی افزود: من نه متملق هستم نه متعصب و به این دلیل خسارت هم داده ام، اما باید از این افراد پرسید، اگر بدانیم دزدی می‌خواهد به خانه‌ما حمله کند، باید بنشینم تا دزد وارد خانه شود و آنجا با وی بجنگم یا اینکه در شهر و خیابان جلوی وی را بگیرم؟

لبنان، سوریه و فلسطین خاکریزهای ما

ناطق ادامه داد:آنها باید بدانند، طرح خاورمیانه بزرگ اینگونه بود که آنها قصد داشتند تا سوریه را نابود کنند و بعد به لبنان بیاند و فلسطین را از بین ببرند.

مسئول بازرسی‌ دفتر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ تشریح کرد:لبنان، سوریه و فلسطین خاکریزهای ما هستند و سکوت در برابر تخریب آنها، اقدام علی ملیت است.ما اگر دین نداریم باید وطن خواه باشیم!

وی ادامه داد: فلسطینی ها در گذشته با تیرکمان میجنگید اما در حال حاضر موشک دارند و این نکته کمی نیست.

جایگاه والای شهدای مدافع حرم

رییس‌پیشین مجلس در پایان به جایگاه والای مدافعان حرم اشاره کرد و گفت:عزت بچه های مدافع حرم از بچه های دفاع مقدس کمتر نیست و این عزیزان برای دفاع از آرمان‌ها و مرزهای کشور با بینش پا پیش می‌گذارند و احساساتی عمل نمی‌کنند.


منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.