وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با اعتباری معادل یک هزار میلیارد ریال عملیات دوبانده شدن محور هراز در دست اقدام قرار گرفته است، گفت: اولویت نخست و دوم این محور به طول 69.5 کیلومتر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش جماران، عباس آخوندی در حاشیه بهره برداری از 10 کیلومتر مسیر دو بانده جاده هراز افزود: این محور یکی از مهمترین مسیرهای دسترسی به شمال کشور است که وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل تردد هموطنان می خواهد 100 کیلومتر از این محور را دوبانده کند.

وی گفت: برای دوبانده کردن محور هراز، سه اولویت مهم در نظر گرفته شده است؛ اولویت نخست از «بایجان» تا آمل به طول 62 کیلومتر و اولویت دوم از «لاسم» تا «بایجان» در منطقه آبشار به طول 7.5 کیلومتر است که تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد.

وزیر راه و شهرسازی، اولویت سوم را «دوبانده کردن این محور حدفاصل لاسم تا بایجان به طول 29 کیلومتر» اعلام کرد و گفت: این محور اکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

10 کیلومتر از باند دوم جاده هراز حدفاصل پل سیاه بیشه تا روستای «ناندل» صبح امروز (دوشنبه) با حضور «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

این بخش از جاده هراز که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل آن را با اعتبار 600 میلیارد ریالی به سرانجام رسانده است از امروز به صورت دو بانده زیر بار ترافیک می رود.


منبع: ایلنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.