بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آستانه اعیاد یهود دستور محاصره مسجد الاقصی و بخش شهر بیت المقدس را صادر کرد.

به گزارش جماران، خبرگزاری فلسطینی معا روز دوشنبه گزارش داد، ورودی های بخش قدیمی بیت المقدس بسته شده و افرادی که قصد ورود به منطقه قدیمی را داشتند٬ مجبور به بازگشت شدند.

برپایه این گزارش٬ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیروهای پلیس و ارتش این رژیم را در بخش قدیمی شهر بیت المقدس و مسجد الاقصی افزایش داده است.
اعیاد یهود از ابتدای ماه اکتبر آینده (10 مهر )آغاز می شود.
رسانه های عبری زبان در این باره نوشتند: نتانیاهو از رئیس کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) خواسته در طول برگزاری اعیاد یهود مانع ورود اعضای پارلمان و وزیران این رژیم به مسجد الاقصی شود.
نتانیاهو همچنین خواستار افزایش نظارت بر وسایل ارتباطات اجتماعی شده است با این توجیه که مانع از اختلال در امنیت و تحریک و انجام عملیات در طول دوره مراسم برگزاری اعیاد شود.
خبرنگار معا در همین رابطه گفت که نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی از ماه اکتبر گذشته تحرکات خود را در بخش قدیمی بیت المقدس و همچنین ورودی های مسجد الاقصی افزایش داده اند و به همین منظور موانع آهنی در ورودی های مسجد الاقصی و بخش قدیمی بیت المقدس ایجاد کرده اند .
برپایه این گزارش، نتانیاهو دو روز پیش جلسه ای با گلعاد اردان وزیر امنیت و نیر برکات شهرداربیت المقدس و کمیسر پلیس و معاون رئیس شاباک (سازمان اطلاعات جاسوسی داخلی رژیم صهیونیستی) و یک نماینده از ارتش این رژیم برگزار کرد.
سال گذشته گروه های موسوم به معبد سلیمان و نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی به طور گسترده در مراسم سال نوی یهودی به مسجد الاقصی یورش برده و مانع ورود مسلمانان و برگزاری نماز در این مکان شدند و نمازگزاران را نیز مورد تعرض قرار دادند . این مساله باعث خشم فلسطینیان در شهر بیت المقدس و در همه سرزمین های اشغالی فلسطین شد و در درگیری های به وقوع پیوسته در همین رابطه 245 تن از فلسطینیان شهید شدند .
خبرگزاری معا همچنین از بازداشت چهار جوان فلسطینی در زبوبا در منطقه جنین خبر داد.
برپایه این گزارش٬ اشغالگران رژیم صهیونیستی یکشنبه شب بعد از یورش به روستای زبوبا در منطقه جنین چهار جوان فلسطینی را بازداشت کردند.
منابع امنیتی فلسطینی به معا گفتند که اشغالگران صهیونیست این افراد را که بین 16 تا 24 سال سن دارند٬ به مکان نامعلومی بردند.
اکنون هزاران جوان فلسطینی با اتهامات واهی در زندان های رژیم صهیونیستی محبوس هستند.


منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.