بر اساس نظرسنجی‌های انتخاباتی اخیر که در جامعه آمریکا صورت گرفته است، ۵ عدد مهم سیاسی طی هفته اخیر بر سر زبان رای دهنگان آمریکایی افتاده که در این گزارش بدان‌ها اشاره خواهد شد.

به گزارش جماران به نقل از پلیتیکو، بر اساس نظرسنجی‌های اخیری که در مورد انتخابات آمریکا صورت گرفته، طی هفته اخیر 5 عدد زیر بیشترین استفاده را در میان مردم این کشور داشته است.

44 درصد

ترکیبی از آرای «گری جانسون» و «جیل استین» در میان افراد زیر 35 سال

«دونالد ترامپ» همچنان با اختلافی اندکی از «هیلاری کلینتون» دموکرات پیش است. دلیل پیشتازی نامزد جمهوریخواهان نیز حمایت جوانان آمریکایی از اوست.

بر اساس نظرسنجی دانشگاه «کوئینی پیاک»، کلینتون با اختلاف 5 امتیاز از ترامپ جاوتر است البته این نظرسنجی علی رغم دیگر نظرسنجی‌ها کاملا به نفع هیلاری رقم خورده است.

کلینتون توانسته بود تا 55 درصد آرای جوانان میان 18 تا 34 سال را برای خود بدست آورد. در صورتی که ترامپ تنها 34 درصد آرای این دسته را بدست آورده بود.

اما اخیرا بسیاری از طرفداران جوان کلینتون او را رها کردند و به نامزدهای دیگر مانند جانسون و استین پیوسته‌اند که این موضوع برای هیلاری گران تمام شده است. در حال حاضر اختلاف کلینتون و ترامپ به 2 امتیاز کاهش یافته در صورتی که این اختلاف 5 امتیاز بود.

آرای جوانان آمریکایی میان 18 تا 34 سال حاکی از این است که کلینتون 31 درصد، ترامپ 26 درصد، جانسون 29 درصد و استین 15 درصد آرا به خود اختصاص داده‌اند.

اما در میان افراد سالخورده ترامپ با کسب 51 درصد آرا وضعیت بهتری نسبت به کلینتون دارد و با اختلاف 9 امتیاز از او جلوتر است.

حامیان جوان «برنی سندرز» نامزد دیگر دموکرات انتخابات در دور مقدماتی نیز گفته بودند که از کلینتون حمایت نخواهند و همین کار را نیز کردند.

51 درصد
رای دهندگانی که به دلایل اقتصادی به ترامپ رای خواهند داد

بر اساس نظرسنجی که فاکس نیوز انجام داده است کلینتون در اکثر زمینه‌ها به صورت جزئی از ترامپ جلوتر است به غیر از موضوعات اقتصادی.

51 درصد رای دهنگان گفته‌اند که ترامپ در زمینه ایجاد مشاغل بهتر از کلینتون عمل خواهد کرد.

25 میلیون دلار
هزینه تبلیغات تلویزیونی ترامپ در این هفته

ترامپ در این هفته هزینه‌های هنگفتی را صرف تبلیغات انتخاباتی خود کرد. او 961 هزار دلار در فلوریدا، 446 هزار دلار در کارولینای شمالی، 542 هزار دلار در اوهایو و 561 هزار دلار در پنسیلوانیا صرف تبلیغات تلویزیونی کرده است.

67 درصد
رای دهندگانی که معتقدند فعالیت کمپین‌های انتخاباتی سال 2016 از سال‌های گذشته ننگین‌تر است

همچنان که به غروب انتخابات سال 2016 نزدیک تر می‌شویم، بر نقاط سیاه و منفی این انتخابات از افشای نام افراد گرفته تا بد اخلاقی‌ها، تبلیغات منفی و سخنان نیش دار و طعنه آلود نامزدها علیه یکدیگر بیشتر می‌شود.

حدود دو سوم رای دهندگان بر این باورند که موارد غیراخلاقی و منفی این انتخابات نسبت به گذشته افزایش یافته است. تنها 6 درصد از افراد اعلام کرده‌اند که این روند بهتر شده و 24 درصد دیگر نیز بر این باروند که تغییری در فرایند تبلیغات انتخاباتی صورت نگرفته است.

59 درصد
رای دهندگان جمهوریخواه سفید پوست هیچ تجربه علمی و دانشگاهی ندارند

ترامپ دلیل اصلی رقابت و رویارویی طولانی مدت دو حزب مهم سیاسی آمریکا محسوب نمی‌شود اما او بر روند این رقابت دامن زده است.

بر اساس نظرسنجی مرکز مطالعاتی «پیو»، در حال حاضر درجه علمی‌ جمهوریخواهان رای دهنده سفیدپوست که از مزیت هویت انتخاباتی برخوردارند تنها در حد دبیرستان است.

59 درصد رای دهندگان سفید پوست که مدارک علمی شان دیپلم یا پایین تر است، جمهوریخواه هستند و تنها 33 درصد آن‌ها دموکرات محسوب می‌شوند.

منبع: تسنیم

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.