پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران- تجاوز وحشیانه جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف آمریکا به مواضع ارتش سوریه در منطقه دیرالزور، تلفات و خسارات سنگینی به بار آورده است. مطابق اعلام منابع رسمی، تلفات به حدود 90 کشته و 120 مجروح رسیده که حال برخی از مجروحین، وخیم اعلام شده است.
پنتاگون وزارت دفاع آمریکا ضمن اعتراف به بمباران مواضع ارتش سوریه، آنرا یک اقدام اشتباهی معرفی کرده است. سوریه و روسیه ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه و اقدامات تجاوزکارانه آمریکا آنرا بهترین دلیل برای اثبات حمایت آشکار و نهان آمریکا از تروریست‌ها دانسته‌اند. روسیه ضمن درخواست تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت، اعلام کرد سخت است باور کنیم حمله آمریکا اشتباهی بوده و این حملات با برنامه‌ریزی قبلی و تعمداً صورت گرفته است. یکی از نکاتی که ادعای اشتباهی بودن حملات آمریکا را به زیر سئوال می‌برد اینست که همواره اشتباهات ادعائی آمریکا در سوریه، به نفع تروریست‌های داعش و علیه نیروهای واقعاًٌ ضد تروریستی تمام شده و به وضوح به منزله کمک رسانی مستقیم به تروریست‌ها ارزیابی می‌شود. به ویژه، این بار بلافاصله پس از پایان حملات آمریکا علیه ارتش سوریه، تروریست‌ها به تصرف مواضع سوریه پرداخته و سعی داشته‌اند موقعیت خود را تثبیت کنند که البته با پاتک سنگین ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مواجه شده و به کلی تارو مار شده‌اند. تقریباً به طور همزمان، جنگنده‌های متجاوز صهیونیستی، به بمباران مواضع ارتش سوریه در قنیطره و منطقه جولان پرداخته‌اند تا بلکه با این تهاجمات خود، به استقرار و تثبیت مواضع تروریست‌ها در منطقه حایل بین مرزهای سوریه و فلسطین اشغالی کمک کرده باشند.
علاوه بر این، بمب افکن‌های آمریکائی با انجام جنایات مشابهی علیه مواضع «حشدالشعبی»، نیروهای مقاومت مردمی در عراق سعی کردند نقش مقاومت در عملیات ضد تروریستی در منطقه را به تصور خود، خنثی و کم اثر سازند.
اینکه در جبهه حامیان تروریسم چه می‌گذرد و آنها در محاسبات و برنامه‌های خود، چه اهدافی را دنبال می‌کنند، اگرچه مهم است ولی چندان جای بحث ندارد، چرا که آنها با تلخکامی احساس می‌کنند تروریست‌ها در اجرای ماموریت‌های محوله ناکام و ناتوان شده‌اند و نشانه‌های شکست آنها یکی پس از دیگری آشکار می‌شود و با سرعتی فوق تصور و غیرقابل تحمل برای آنها در سراشیب سقوط و نابودی قرار گرفته‌اند.
اینکه آمریکا و صهیونیست‌ها به طور همزمان در یک جبهه علیه سوریه و نیروهای مقاومت وارد عمل شده‌اند، نیز تصادفی نیست و موضوع کاملاً تازه و نوظهوری تلقی می‌شود. این برای آمریکا و متحدینش، نشانه اوج فریبکاری و دروغ‌پردازی است که به بهانه مبارزه با داعش وارد صحنه شده‌اند ولی عملاً در جبهه داعش و به حمایت از تروریست‌ها، به نقش آفرینی پرداخته‌اند. قطعاً برای ائتلاف آمریکا شرم آور است که حتی این جنایت آشکار و تجاوز نظامی به خاک سوریه علیرغم زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی هم نتوانست کمک چشمگیری به تروریست‌های داعش محسوب شود. البته آنها بلافاصله از فرصت سوءاستفاده کردند و با پشتیبانی ائتلاف آمریکا مواضع ارتش سوریه را تصرف کردند ولی سریعاً در پاتک سنگین ارتش سوریه تارو مار شدند و بدین ترتیب این لکه ننگ همیشگی بر پیشانی آمریکای جنایتکار و متحدینش نقش بست. افشای این حقایق عینی و ملموس برای آمریکا و متحدینش کمتر اعتبار و آبروئی را باقی نگذاشته و آنها باقیمانده حیثیت جهانی خود را نیز بر باد داده‌اند. این پدیده یکبار دیگر نشان می‌دهد که محور شرارت غربی - عبری - عربی واقعاً به بن‌بست رسیده و برای نجات انبوه تروریست‌های اجاره‌ای که از 85 کشور جهان عضوگیری شده‌اند، مستقیماً وارد عمل شده و با تروریست‌ها در یک جبهه قرار گرفته‌اند و به جنایت و کشتار مدافعان غیرتمند حریم ملت‌ها در منطقه پرداخته‌اند. این چهره بدون نقاب حامیان تروریسم است که در پرتو استقامت مثال زدنی ملت‌ها و نیروهای مقاومت رسوا شده‌اند و اگر تا دیروز در پشت نقاب عوام فریبانه مبارزه ضد تروریستی مخفی شده بودند، امروزه با هدف گرفتن مبارزین واقعی ضد تروریسم، دقیقاً ماهیت پلید و ضدانسانی خود را آشکار ساخته‌اند.
آنچه این روزها در سوریه و عراق رخ می‌دهد، بزرگترین معجزه تاریخ معاصر است که دشمنان ملت‌ها به دست خودشان زمینه‌های رسوائی و بی‌آبروئی خود را فراهم می‌سازند. اگر بوش کوچک در روزهای پس از حوادث 11 سپتامبر ادعا می‌کرد هر کس با آمریکا نیست، پس حتماً با تروریست‌ها است، امروزه به خوبی ثابت شده است که اول تروریست دنیا اول حامی تروریسم در دنیا، آمریکا است که حتی با شکست آشکار تروریست‌ها هم حاضر نیست ناکامی خود را بپذیرد و برای برهم زدن اوضاع و نجات تروریست‌ها، حتی حاضر است خود نیز علناً در جبهه تروریست‌ها وارد عمل شود.


منبع: روزنامه جمهوری اسلامی

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.