وزرای خارجه روسیه و آمریکا امروز (جمعه) برای بررسی همکاری مشترک درباره سوریه در ژنو دیدار می‌کنند.

به گزارش جماران به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه برای بررسی همکاری مشترک درباره سوریه و راه‌های رسیدن به توافق آتش‌بس در این کشور به ویژه در شهر حلب، به ژنو رفته‌اند و قرار است امروز (جمعه) دیدار مهمی داشته باشند.

لاوروف و کری روز پنجشنبه نیز در گفت‌وگوی تلفنی درباره همکاری مشترک دو کشور برای از بین بردن گروه‌های تروریستی در سوریه بحث و تبادل نظر کردند.

دو طرف درباره ادامه بررسی همکاری میان دو کشور برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حل اوضاع وخیم انسانی در این کشور گفت‌وگو کردند.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه عصر پنجشنبه با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره اوضاع این کشور بحث و گفت‌وگو کرد.

گزارشی از جزئیات این نشست منتشر نشده است اما قرار بود دو طرف درباره اجرای آتش‌بس در سوریه و اوضاع انسانی در این کشور به ویژه شهر حلب و آغاز روند سیاسی برای حل بحران گفت‌وگو کنند. لاوروف نیز بعد از این دیدار هیچ اظهاراتی را ایراد نکرده است.

روسیه و آمریکا اخیرا تماس‌ها و دیدارهای خود را برای بررسی حل و فصل بحران سوریه و برقراری آتش‌بس در این کشور افزایش داده‌اند.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.