مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به 40 میلیون نفر بیمه شده در سطح کشور، گفت : 11 میلیون جمعیت بیمه‌شدگان در طرح بیمه همگانی، زیر یک میلیون تومان درآمد دارند.

به گزارش جماران، محمد‌جواد کبیر ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه 40 میلیون بیمه شده در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 11 میلیون نفر دارای بیمه همگانی هستند، خاطرنشان کرد: 86 درصد از این جمعیت شامل افرادی می‌شوند که در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند و این بدان معنا است که طرح تحول سلامت هدف‌گذاری شده و می‌تواند کارآمد باشد.

وی با اشاره به اینکه برای جمعیت اتباع بیگانه نیز از سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای انعقاد شده است، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه 220 هزار نفر باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند که از این تعداد حدود چهار هزار نفر بیماری خاص دارند که 120 هزار نفر آنها معرفی شدند و تاکنون برای بیش از صدهزار نفر دفترچه بیمه صادر شده است تا از خدمات بیمه پایه استفاده کنند.

این مسئول ادامه داد: در سال گذشته نزدیک به 6400 میلیارد تومان مطالبات موسسات را نتوانستیم، پرداخت کنیم که 80 درصد آن در حدود در سال‌جاری تخصیص یافت تا بتوانیم مطالبات فوق را پرداخت کنیم؛ همچنین برای گام دوم 8 هزار میلیارد تومان از طریق اوراق قرضه قرار است تخصیص یابد تا انشاالله مشکلات در این خصوص برطرف شود.

کبیر با بیان اینکه خوشبختانه گام‌های خوبی در حوزه بیماران خاص بر داشته شده است، افزود: در حال حاضر سعی بر این داریم تا در پوشش بیمه این بیماران اختلالی پیش نیاید. همچنین در لیست 2300 دارویی که وزارت بهداشت تدارک دیده، سعی داریم احیانا اگر دارویی وجود دارد که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد با هماهنگی با وزارت بهداشت وارد این لیست شود تا مشکلی برای این دسته از بیماران ایجاد نشود.

وی با اشاره به این موضوع که حدود 617 بیمار خاص در استان زنجان وجود دارد، گفت: در سطح کشور این تعداد به حدود 62 هزار و 540 نفر می رسد که همگی تحت پوشش بیمه قرار دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه در حال اصلاح سیاست‌های موجود هستیم، خاطرنشان کرد: نظام ارائه خدمات برای بیمه‌شدگان جدید بیماران سرپایی و بستری با استفاده از نظام ارجاع به مراکز دولتی خواهد بود.


منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.