نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: توسعه فراگیر و تعالی اقتصاد و اشتغال کشور در گرو بالندگی صنایع است.

به گزارش جماران، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در جمع مدیران و کارکنان شرکت تولیدی لجور اراک افزود: مدیران صنایع باید بدانند که در صورت استفاده از تمام ظرفیت های موجود در کشور، به کارگیری نیروهای کارآزموده و تلاش برای افزایش بهره وری می توان در آینده ای نزدیک به یک اقتصاد پویا و بالنده دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: در صورت توجه به محورهای اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های موجود صنعتی می توان ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان و کاهش فاصله های طبقاتی، کشور را به عنوان یک قدرت اقتصادی مطلق در عرصه بین المللی معرفی کرد.
امام جمعه اراک افزود: همه اقشار مختلف مردم به خصوص مسئولان و مدیران صنایع باید با ایثار، فداکاری، ابتکار و خلاقیت بهره وری تولید کشور را افزایش دهند.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: ظرفیت های صنعتی ارزشمندی در استان مرکزی وجود دارد که بسیاری از آنها به دلیل سوء مدیریت به تعطیلی کشیده شده اند و احیای این صنایع باید در دستور کار دولتمردان قرار بگیرد.

وی افزود: اشتغال مولد و ارتقای ارزش افزوده اقتصادی و تولید ناخالص ملی تنها با توسعه صنایع محقق می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی در شرایط بسیار ایده آلی در منطقه به سر می برد که باید با توسعه صنایع و ایجاد اشتغال مولد در بخش صنعت باید در راستای تعالی کشور گام برداشت.

مدیرعامل شرکت تولیدی لجور اراک نیز در این آیین گفت: کالاهای تولیدی این شرکت بر اساس استانداردهای جهانی است و از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است اما اشباع بازار داخلی از یکسو و همچنین محدودیت فضا و نیروی انسانی از سوی دیگر اجازه تولیدات بیشتر برای توسعه صادارت را به این شرکت نمی دهد.

حسین مهدی نیا افزود: با توجه به رکود نسبی در جریان تحریم ها در بازارهای اقتصادی به خصوص در سال 93 و 94 هیچ رکودی بر فعالیت های شرکت حکمفرما نشد چرا که مهندسان و طراحان این کارخانه با نوآوری و گسترش تنوع در سبد فروش توانستند راه رکود به لجور را مسدود کنند.

وی ادامه داد: یک چهارم قیمت تمام شده محصولات کارخانه لجور مربوط به قطعات یدکی پیشرفته اروپایی از قبیل ورق های فولادی ویژه برای ساخت دکل و سازه های جرثقیل، ادوات هیدرولیکی، انواع پمپ ها و شیرآلات کنترل کننده است که استفاده از این کالاها برند کارخانه لجور را در خاورمیانه و آسیا برجسته کرده است.

مدیرعامل کارخانه تولید جرثقیل و بالابر لجور اراک اظهار کرد: تولید با کیفیت برای توسعه صادارت تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری است که کارخانه لجور این مهم را سرلوحه برنامه های تولیدی خود در سال جاری قرار داده است.
کارخانه لجور از 30 سال پیش با تولید ادوات کشاورزی فعالیت خود را در اراک آغاز کرد و هم با 300 نفر اشتغال یکی از بزرگترین کارخانه های تولید بالابر و جرثقیل های صنعتی محسوب می شود.


منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.