نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرات کتبی و شفاهی خواهان رسیدگی به مشکلات مورد نظرشان توسط دولتمردان شدند که از آن جمله می توان به حل مشکلات کشاورزان، شهریه مدارس و عبور و مرور از مرز خسروی برای سفر زائران به عتبات عالیات اشاره کرد.

به گزارش جماران، حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس در تذکری شفاهی به وزیر جهاد کشاورزی خواهان برنامه ریزی جامع جهت اقدامات این وازرتخانه شد.

وی همچنین در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: متاسفانه وزارتخانه شما برنامه جامعی برای کاشت، داشت و برداشت ندارد، در واقع کشاورزان در این مورد دغدغه داشته و در کاشت محصولات خود ریسک می کنند، از طرفی انتظار می رود پول حاصل از خرید محصولات کشاورزی به موقع پرداخت شود.

علیرضا امیرحسینی نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی از عملکرد سازمان بحران انتقاد کرد و خواستار اقدام فوری سازمان درباره خشکسالی استان های خراسان شد.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب نیز در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهوری گفت: خوشبختانه درون خاک عراق، موانع از سر راه زائران عتبات عالیات برداشته شده که درخواست می کنم دستورات لازم جهت اعزام زائران از مرز خسروی صورت گیرد.

وی همچنین از رئیس جمهوری خواست که درباره منطقه آزاد قصرشیرین و راه آهن تهران - بغداد که راه آهنی بین المللی است، اقدامات لازم صورت گیرد. فلاحت پیشه از رئیس جمهوری به عنوان رئیس شورای امنیت ملی درخواست کرد تا آتش سوزی های پتروشیمی ها و پالایشگاه ها را نیز پیگیری کند.

فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین در مجلس نیز در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که در مورد تصویب و الحاق منطقه آزاد تجاری قصرشیرین با توجه به قول رئیس جمهوری امیدواریم این وعده عملیاتی شود.

وی ادامه داد: همچنین در مورد از سرگیری تردد زوار عتبات عالیات و فعال نمودن مرز خسروی با توجه به سرمایه گذاری هایی که در این مرز صورت گرفته و ایجاد امنیت پایدار در مرزعراق، امیدواریم هر چه سریعتر شاهد از سرگیری تردد زوار در این مرز باشیم.
تجری در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار پرداخت بهای گندم خریداری شده از کشاورزان با توجه به نزدیک بودن سال زراعی جدید شد.

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز نیز در تذکری شفاهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: فصل ثبت نام مدارس فرا رسیده است و خانواده ها هنگام ثبت نام فرزندان خود با دریافت هزینه های بسیار معادل 400 تا 500 هزار تومان از سوی اولیای مدرسه روبرو هستند، بنابراین نیاز است در شرایط نامساعد فعلی اقتصاد وزیر آموزش و پرورش به قانون اساسی مبنی بر تحصیل رایگان دانش آموزان توجه کند.

منصور مرادی نماینده مردم مریوان در مجلس نیز در تذکر شفاهی خود به رئیس جمهوری گفت: عدم تامین به موقع بودجه پروژه های کشور مشکلات بسیاری را ایجاد کرده با توجه به محدودیت انجام پروژه های عمرانی در کشور به دلیل شرایط فصلی و جوی در استان ها، روند پیشرفت پروژه های عمرانی کاهش یافته است.

وی همچنین در تذکر دیگری به دولت اظهار داشت: ناکارآمدی و بی تدبیری سازمان محیط زیست کشور نسبت به رفع بحران دریاچه ای در مریوان تنها دریاچه آب شیرین کشور، مشکلات بسیاری را برای حوزه انتخابیه بنده ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم ساماندهی وضعیت حقوق روحانیت اهل سنت با توجه به اینکه معلمین اخلاق و حافظ امنیت منطقه توسط روحانیت منطقه انجام می شود متاسفانه حقوق آن ها پرداخت نشده و معیشت آن ها با مشکل مواجه است.

تذکر بیش از 20 نماینده به وزیر ارتباطات درباره برگزاری همایش ایران کانکت

اکبر زنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با قرائت تذکرات کتبی نمایندگان گفت: بیش از 20 نماینده در تذکر خود بر جلوگیری از جریان سلطه جهانی براساس اصل 152 قانون اساسی به ویژه سلطه انگلیس در قالب همایش ایران کانکت تاکید کردند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.