نخست وزیر عراق پس از دیدار با هیاتی از اقلیم کردستان این کشور تاکید کرد که دولت مرکزی با کردها درباره آزادسازی استان نینوا به توافق رسیده است.

به گزارش جماران، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر دولت گفت: ما با دولت اقلیم کردستان درباره مکانیسم آزادی شهر موصل، مرکز استان نینوا به توافق رسیده‌ایم و یک فرمانده برای نیروهای "حشد نینوا" که از نیروهای عراقی حمایت می‌کنند، تعیین شده است.

وی افزود: من با نیچروان بارزانی درباره این مکانیسم به توافق رسیدم و دیگر هیچ گونه اختلافی در این زمینه نداریم. در این جنگ ارتش عراق، نیروهای محلی شهر موصل و نیروهای پیشمرگ شرکت خواهند داشت. رهبری و فرماندهی نیروهای مشترک در این جنگ به دست دولت مرکزی خواهد بود.

العبادی گفت: عملیات نظامی در نینوا هرگز موجب تغییرات در مرزهای این استان نخواهد شد و تمامی نیروهای از آن عقب‌نشینی و این استان را به پلیس محلی و نیروهای نظامی مشخص تحویل خواهند داد.

وی گفت: برخی می‌خواهند در روند عملیات موصل کارشکنی کنند من از فراکسیون‌های سیاسی می خواهم از دولت برای آزادسازی موصل حمایت کنند. آزادسازی شهر القیاره گامی در مسیر آزادسازی موصل است.


منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.