قدام نزدیکترین مشاور هیلاری کلینتون در جدایی از همسرش و نحوه واکنش «دونالد ترامپ» به این موضوع بار دیگر کلینتون را تبدیل به سیبل حملات منتقدان کرده است.

به گزارش جماران، هما عابدین که در ماه های گذشته دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وی را جاسوس عربستان خوانده بود بار دیگر موجب حملات این چهره جنجالی به هیلاری کلینتون شده است.

هما عابدین که اصلیتی هندی-پاکستانی دارد و مدتی را نیز در عربستان زندگی کرده روز یکشنبه جدایی خود از «آنتونی وینر» نماینده سابق کنگره آمریکا از حرب دموکرات را اعلام کرد و از رسانه ها خواست تا به حریم خصوصی وی احترام بگذارند.

گویا دلیل این جدایی فساد اخلاقی وینر بوده و این در حالی است که وینر در سال ۲۰۱۱ به همین دلیل (فساد اخلاقی) مجبور به استعفا از کنگره آمریکا شده بود. البته وینر در آن زمان اقدام به معذرت خواهی کرد و توانست زندگی مشترک خود را حفظ کند اما اینبار گویا مسئله با معذرت خواهی حل نشده است.

همین امر موجب شده تا دونالد ترامپ حملات خود علیه کلینتون را شدت بخشیده و این موضوع را مطرح کند که اصلی ترین مشاور کلینتون فردی بوده که با یک انسان غیر قابل اعتماد زندگی می کرده و این فرد غیر قابل اعتماد به تمامی اسناد محرمانه کلینتون دسترسی داشته است.

هما عابدین کیست؟

هما عابدین در زمان فعالیت هیلاری کلینتون به عنوان وزیر سابق امور خارجهٔ آمریکا معاون رئیس دفتر وی بود. او در جریان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۰۸ کلینتون دستیار او بود و هم اکنون نایب رئیس کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ اوست.

پدر وی، «سید زین العابدین»، هندی و مادرش «صالحه محمود عابدین»، پاکستانی هستند. وی در کالامزو، میشیگان متولد شد و در دو سالگی همراه خانواده اش به جده در عربستان سعودی رفت.

عابدین همکاری خود را با هیلاری کلینتون از زمانی که وی بانوی اول آمریکا محسوب می شد، در دفتر اطلاع رسانی کاخ سفید آغاز کرد. زمانی که کلینتون مسئولیت وزارت خارجه آمریکا را عهده دار شد نیز این همکاری ادامه یافت و همچنان به قوت خود باقی است. وی سال ۲۰۱۰ با آنتونی وینر نماینده سابق دموکرات ایالت نیویورک ازدواج کرد.

درباره روابط هما عابدین با جماعت اخوان المسلمین شبهاتی وجود دارد که مخالفان کلینتون از آن بهره برداری می کنند؛ آنها وی را حلقه اتصال بین کلینتون و گروه های افراطی می دانند و حتی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، هما عابدین را جاسوس سعودی در کنار تیم کلینتون توصیف کرد.

در سال ۲۰۱۲ اعضای کنگره آمریکا، با ارسال نامه ای برای «هارولد دبلیو جیزل» بازرس کل وزارت خارجه آمریکا، از وی خواستند درباره تاثیر افراد مرتبط با اخوان المسلمین بر سیاست های وزارت خارجه آمریکا تحقیق کند.

آنها در ادعای خود به تحقیق مرکز سیاست های امنیتی آمریکا استناد کردند که تایید کننده اصلی نظریه های توطئه پیرامون اخوان المسلمین بوده و می گوید: ۳ عضو خانواده عابدین (پدر، مادر و برادر)، با اخوان المسلمین یا سازمان های آن مرتبط هستند.

مادر هما عابدین به نام صالحه عابدین، عضو هیئت رئیسه «شورای اسلامی و بین‌المللی دعوت و کمک» است. ریاست این گروه را «یوسف القرضاوی»، از طرفداران اخوان‌المسلمین به عهده دارد.

پایگاه‌های خبری حامی هیلاری کلینتون، ادعاهای ارتباطات نزدیک خانوادگی و کاری هما عابدین با جنبش اخوان‌المسلمین را رد کرده و پایگاه های حامی دونالد ترامپ را که چنین مطالبی را منتشر می‌کنند، به «توهم توطئه» متهم کرده‌اند.

از طرف دیگر، پدر هما عابدین، از بنیانگذاران «موسسه امور مسلمانان اقلیت» در عربستان و «اتحادیه جهانی مسلمانان» است.

هیل از قول «اندرو مک‌کارتی»، یکی از دادستان‌های اسبق فدرال نوشته «اتحادیه جهانی مسلمانان» یکی از مهم‌ترین سازمان‌های اخوان‌المسلمین در جهان است. دبیر کل قبلی این سازمان به نام «عمر نصیف»، بنیانگذار «Rabita Trust» است که به خاطر حمایتش از القاعده جزء سازمان‌های تروریستی است.

نام هما عابدین پیشتر در جریان ایمیل های جنجالی هیلاری کلینتون نیز شنیده شده بود و حتی وی برای ادای توضیحات در کنگره حاضر شد.

بدین تریب هما عابدین که سابقه ارتباط وی با هیلاری مربوط به زمان ریاست جمهوری «بیل کلینتون» می شود اکنون تبدیل به پاشنه آشیل نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری شده است و بعید نیست اگر ترامپ و رسانه های آمریکا بیش از حد معمول در مورد عابدین جنجال سازی کنند کلینتون برای رهایی خود مجبور به کنار گذاشتن وی شود.


منبع: مهر

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.