معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: هدف گذاری برنامه ششم توسعه افزایش سالانه 10درصد به مدیران زن در دستگاه های اجرایی کشور است.

به گزارش جماران، «شهیندخت مولاوردی» عصر سه شنبه در حاشیه سفر به شهرکرد برای نشست با زنان فعال و نیز شورای اداری چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با ایرنا افزود: از آنجا که برنامه ششم توسعه در حوزه زنان با رویکرد عدالت جنسیتی تدوین شده است، سیاست های در نظر گرفته شده در حوزه های مختلف مدیریتی، بازار کار، خانواده و فعالیت های سیاسی و اجتماعی به سمت توسعه متوازن سوق داده می شود.

وی از تدوین بانک اطلاعاتی مدیران زن کشور خبر داد و گفت: هم اکنون تعداد دقیقی از مدیران زن در کشور وجود ندارد که با تکمیل این بانک اطلاعاتی می توان تعداد مدیران زن در سطوح ارشد، میانی و پایینی را به درستی اعلام کرد.
مولاوردی تصریح کرد: برای تکمیل اطلاعات این بانک به استانداران ابلاغ شده تا سریع تر تعداد مدیران زن آن استان را اعلام کنند که در نهایت جمع بندی این اطلاعات در اختیار رئیس جمهوری قرار داده می شود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که زنان در 2 حوزه سیاسی و اقتصادی از توانمندی های خوبی برخوردارند که تاکنون به نحو شایسته ای از آن بهره گیری نشده که امید می رود با اجرای برنامه ششم توسعه با محوریت عدالت جنسیتی شاهد بهبود این وضعیت باشیم.
شهیندخت مولاوردی و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری که به منظور پیگیری مصوبه های سفر نخست هیات دولت به این استان به شهرکرد سفر کرده بودند، شامگاه سه شنبه به سفر یکروزه خود پایان دادند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.