نویسنده فیلم سینمایی «به همین سادگی» معتقد است، آثار سینمایی هنر و تجربه شانسی برای حضور در اسکار ندارند.

شادمهر راستین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: براساس آیین نامه اسکار، اولین ویژگی یک فیلم برای حضور در این آکادمی، اکران یک هفته ای اثر در کشور سازنده است. وی افزود: این فیلم باید در جدول زمانبندی اکران عمومی به مدت یک هفته کامل حضور داشته باشد و صندلی های سالن نمایش به صورت بلیت فروشی در اختیار تماشاچی قرار گرفته باشد.

راستین با بیان اینکه اکران فیلم ها در بخش هنر و تجربه به نوعی نمایش به حساب می آیند، تاکید کرد: چنین اکرانی، اکران عمومی محسوب نشده و آن اثر نمی تواند به عنوان نامزد اسکار انتخاب شود. این نویسنده و منتقد سینمایی با بیان اینکه برخی نسبت به این موضوع آگاه نیستند، افزود: بسیاری از فیلم های مناسب برای ارسال به اسکار به دلیل حضور در بخش هنر و تجربه از راهیابی به اسکار بازماندند.

وی استاندارد بودن یک فیلم از لحاظ تکنیک را هم از دیگر ویژگی های فیلم سینمایی مناسب برای معرفی به اسکار ذکر کرد. در سایت رسمی آکادمی علوم وهنرهای سینمایی اسکار آخرین فرصت برای ارائه بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) از سوی کشورهای مختلف و سینماگران، 12 مهر ماه - سوم اکتبر 2016 - اعلام شده است.

مراسم اعطای جوایز هشتاد ونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار هشتم اسفند سال جاری - 26 فوریه 2017 - برگزار می شود.


منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.