رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر امور خارجه با طرح کردن نامه آرامش بخش توپ مشکلات ارتباط بانکی را به زمین خزانه داری آمریکا انداخت.
به گزارش جماران، علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف در سفر به شیلی در خصوص ارتباط بانکی و نامه آرامش بخش اظهار داشت: حل مشکلات بانکی و ارتباط بین بانکی بین ایران و کشورهای دیگر از جمله تعهدات آمریکا در برجام است اما این مشکل به درستی از سوی ایالات متحده برطرف نشده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد دکتر ظریف برای اشاره به اینکه مسئله ارتباط بانکی در واقع باید توسط ارگان ذی ربط یعنی خزانه داری آمریکا برطرف شود عنوان کرد که می توان از خزانه داری آمریکا برای رفع نگرانی بانک های خارجی در زمینه ارتباط با بانک های ایران نامه آرامش بخش دریافت کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید مشکل ارتباطی ایران با بانک های بزرگ کشورهای دیگر برطرف شود، گفت: مانع اصلی این ارتباط در خزانه داری آمریکا است که هم کشورهای دیگر را تحت فشار قرار داده است و هم با مشکل آفرینی مانع ارتباط منطقی بانکی در دروان پسا برجام و رفع تحریم های بین ایران و کشورهای می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در واقع وزیر امور خارجه توپ مشکلات ارتباط بین بانکی را به زمین خزانه داری آمریکا انداخت که کار سیاسی و منطقی است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.