آیت الله هاشمی رفسنجانی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح مجتمع تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی سربندان ( واحد علوم و تحقیقات تهران) با تاکید بر اهمیت کشاورزی برای جوامع بشری و کشور ایران، نسبت به مشکلات و معضلات هشدار داد و خطاب به مسولان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقیقات کشاورزی مدرن را جدی بگیرید.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که "آوردن تکنولوژی برای کشور مهم است"، به طرح کشت گلخانه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اشاره کرد و گفت: باید از آخرین تکنولوژی مربوط به کشت های گلخانه ای که در حال حاضر مربوط به کشور هلند است، استفاده کرد.
به گزارش جمران به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای پیوند علم و عمل، گفت: باید به کشاورزان یاد بدهیم که هر چه آب کمتر و علمی تر مصرف کنند، محصولات بیشتری می گیرند و این برای کشور ماندگار است.
وی زمین های منطقه دماوند تا فیروزکوه را برای تولید محصولات کشاورزی در کشور بی نظیر خواند و گفت: هدفم از آمدن و بازدید از این مجتمع تشکر از مسئولان مربوطه و تاکید بر این نکته است که باید حرکت بزرگ تحقیقاتی در کشور راه بیندازیم.
در ابتدای این مراسم، آقای دکتر عباسپور رییس واحد علوم و تحقیقات و دکتر هادی کیادلیری رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی گزارشی از طرحهای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص احیای منابع طبیعی، تقویت کشاورزی کشور و ویژگی های مجتمع تحقیقاتی سربندان ارایه کردند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از مراسم افتتاح، از قسمت های مختلف مجتمع شامل کلینیک گیاه پزشکی، آزمایشگاه میکروبیولوژی و آزمایشگاه کشت و بافت بازدید کردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.