مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی این که در فضای جنجال و آشوب و افشاگری نمی توان به مردم خدمت کرد، گفت: ثبات ملی مهم ترین دستاورد دولت یازدهم برای ملت است.

به گزارش جماران، سید رضا صالحی امیری عصر یکشنبه در همایش هفته دولت و تبیین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش رودبارقصران از توابع شمیرانات افزود: علاقه مندی به نظام مهم ترین انگیزه خدمات دولت مردان است و دولت برای خود هیچ شانی به جز خدمت به مردم قائل نیست.

وی دولت را دولتی انقلابی توصیف و عنوان کرد : انقلابی بودن به معنای تامین مصالح و منافع ملی و از خود گذشتن برای رفع مشکلات مردم است.
مشاور رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: هرکسی که کمک می کند تا کشور یک قدم به سمت رفاه مردم حرکت کند، انقلابی است.
صالحی امیری با اشاره به شرایط کشور در زمان آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید گفت: از بیان بسیاری از مسائل به دلیل این که مردم آزرده می شوند، معذور هستیم.
وی عنوان کرد: دولت تدبیر و امید کشور را در شرایطی تحویل گرفت که اگر آن شرایط بازخوانی شود موجب یاس و ناامیدی و دغدغه مردم می شود.
مشاور رئیس جمهوری تاکید کرد: در شرایطی که تورم به بالاترین سطح و بد اخلاقی سیاسی به اوج رسیده بود و رئیس جمهوری وقت با فشار دادن یک دکمه در مجلس شورای اسلامی افشاگری می کرد، دولت تدبیر و امید کشور را تحویل گرفت.
وی با بیان این که مردم بداخلاقی ها را نشانه بی ثباتی در نظام می دانستند، گفت: دولت در شرایطی کشور را تحویل گرفت که بد اخلاقی و انتقام جویی امری واجب شده و هیچ کس احساس امنیت نمی کرد.
وی ادامه داد: جامعه منسجم ایران در حال تجزیه بود و عده ای با بهانه های مختلف از قطار انقلاب پیاده شده و عده ای محدود خود را صاحب انقلاب می دانستند.
وی با تاکید بر این که اگر دولت تدبیر و امید مسیر دولت قبل را می پیمود، سایه جنگ بر کشور حاکم می شد، افزود: عوام فریبی در کار دولت یازدهم نیست و اساس حرکت دولت تدبیر و امید، عقلانیت، صداقت، شفافیت و اخلاق مداری است.
وی با اشاره به تلاش های دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: با تلاش دولت یازدهم، امروز تصویر دنیا نسبت به ایران تغییر کرده و دولت نه تنها خود وارد مناقشه نشده بلکه سایه جنگ را از کشور دور کرده است.
صالحی امیری تاکید کرد: با تلاش های انجام شده امروز کشور ایران کانون تعیین کننده تحولات منطقه خاورمیانه شده و این دستاورد بزرگی برای کشور است.
مشاور رئیس جمهوری با بیان این که عده ای اصرار دارند دولت را وارد حاشیه کنند، یادآور شد: دولت آگاهانه وارد حاشیه نشده و از خدمت رسانی به مردم منحرف نمی شود.
وی با بیان این که دولت یازدهم، دولت ملی است و متعلق به هیچ جناحی نیست خاطر نشان کرد: از همه جناح های سیاسی در دولت حضور داشته و برای رسیدن به قله های توسعه باور ملی دارند.
وی در ادامه با تاکید بر این که دولت پرچمدار وحدت و انسجام ملی است، اظهار کرد: جامعه ایرانی متکثر است که صدها نحله فکری و 6 هزار گویش در آن زیست می کنند و پرهیز از تجزیه ملت از دغدغه های دولت است.
وی با بیان این که دولت تدبیر و امید با بیش از 2 هزار میلیارد ریال بدهی فعالیت خود را آغاز کرد، یادآور شد: دولت با تمام کاستی ها و نفت 20 دلاری کشور را اداره کرده و حتی یک ریال نیز استقراض نکرد.
صالحی امیر در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود امنیت در کشور گفت: امنیت امروز ما محصول مجموعه تدابیر، عقلانیت و مدیریت دولت است که تلاش دارد وارد جنگ نشده و کلید رفع مسائل خاورمیانه باشد.
وی با بیان این که دولت به دنبال رضایت مقطعی مردم نیست خاطر نشان کرد: برجام آغاز راه است و در آغاز پاره شدن زنجیر تحقیر و تحریم را به همراه داشت.
صالحی امیری با اشاره به برخی انتقادات نسبت به مساله برجام گفت: سوال من از منتقدان و تخریب کنندگان این است که چه گزینه ای را برای برجام داشتید؟
وی افزود: اگر گزینه شما، همان گزینه دولت قبل بود، اکنون تعداد قطعنامه ها علیه کشور افزایش یافته، نفت در برابر غذا مبادله می شد و ملت به سمت تاریکی و جنگ هدایت می شدند.
وی با بیان اینکه تخریب گران بدانند که تنها زحمت و رنج ملت را اضافه می کنند، افزود: تخریبگران به نتیجه ای نمی رسند چرا که دولت دکتر روحانی محصول اعتماد مردم و صداقت و شفافیت است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.