رییس جمهوری با قدردانی ازهدایت ها و حمایت های رهبرمعظم انقلاب اسلامی از دولت، گفت : باید همه رهنمودها و تاکیدات مقام معظم رهبری، بویژه در دیدار اخیر اعضای هیات دولت با معظم له، دقیقا مورد اهتمام و توجه تمامی بخش های دولت تدبیر و امید قرار گیرد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه و درجلسه هیات دولت، به دیدار اخیر اعضای هیأت دولت با رهبرمعظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دولت اشاره کرد و گفت: رهنمودها و قدردانی معظم له از تلاش ها و اقدامات انجام شده، در روحیه همه بخش های دولت یازدهم برای فعالیت سریعتر و خدمت رسانی بیشتر به مردم شریف ایران تاثیرگذار است و البته مسئولیت ها را نیز سنگین تر می کند.

رییس جمهوری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره مبارزه قاطع و جدی با مساله قاچاق کالا و لزوم اقدامات جدی تر در این زمینه به منظور افزایش توان رقابتی تولیدات ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا برای اجرایی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی اهمیت بالایی داشته و همه دستگاه های ذی ربط در کشور باید دست به دست هم دهند تا شاهد نتیجه مطلوب در این عرصه باشیم.
روحانی ادامه داد: کاهش آمار قاچاق کالا نیز بیانگر عزم جدی دولت در مبارزه با قاچاق کالا است که این مهم باید همچنان ادامه یابد.
رییس جمهوری در ادامه به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد دانش بنیان اشاره و اظهار کرد: اقتصاد و شرکت های دانش بنیان تنها مختص به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نبوده و همه بخش های فرهنگی و اقتصادی باید وارد عمل شوند تا با تحول روابط بین تولید وعلم وبهره گیری از فن آوری های داخلی وخارجی این بخش از اقتصاد به حرکت در آید.
روحانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره 'حقوق های غیرعادلانه' نیز تاکید کرد: معظم له از مصوبات دولت یازدهم در برخورد با حقوق های نامتعارف رضایت دارند که البته باید کماکان اقدامات تکمیلی و تلاش های بیشتری انجام شود.
رییس جمهوری سپس به رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب درباره مساله فضای مجازی و همچنین موضوع افتتاح شبکه ملی اطلاعات در دولت یازدهم اشاره کرد و ادامه داد: با افتتاح این شبکه مردم می توانند با امنیت، کیفیت و سرعت بهتر و همچنین قیمت ارزان تر خدمات دریافت کنند که البته باید این امر به گونه ای ترویج، تبلیغ و عمل شود که مردم احساس کنند که دولت به دنبال کمک به آن ها و نه استفاده از یک شبکه محدود است.
روحانی با تاکید براینکه رقابتی شدن تنها راه حل اساسی در مبارزه با قاچاق کالا و همچنین مساله فضای مجازی است، افزود:باید شبکه های اجتماعی داخلی رقابتی شوند و با توجه به استعداد جوانان تحصیل کرده و شرکت های دانش بنیان می توان به اشتغال زایی در کشور کمک کرد.
رییس جمهوری با اشاره به تاکیدات رهبرانقلاب مبنی بر اینکه 'اعتماد و امید مردم، اساس و مبنا است'، اظهار کرد:اگر برای آینده امید اجتماعی ایجاد نکنیم درهیچ زمینه ای نمی توان پیشرفت کرد.
روحانی ادامه داد: ایشان دراین جلسه تاکید داشتند که دولت به حاشیه ها مشغول نشده و کار اصلی را انجام دهد که عمل، بهترین تبلیغ برای هر دولت است.
رییس جمهوری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم انتقاد منصفانه و توام با ارائه راه حل در کشور، تاکید کرد: بسیار مهم است که درباره این سخنان مقام معظم رهبری تبلیغ بیشتری شود و انتقادها توام با راه حل و با هدف پیشرفت اهداف کشور باشد.
روحانی همچنین رهنمودهای اساسی رهبرمعظم انقلاب درباره مساله فرهنگ و پرهیز از جزم اندیشی و استبداد فرهنگی و ازطرف دیگر مقابله با ولنگاری را خاطر نشان کرد و ادامه داد: طبق بیانات ایشان اعتقادات مردم و وابستگی ذهنی به اسلام، انقلاب اسلامی و نظام اولین سپر امنیتی است که این مهم نیز درتوجه کامل و دقیق و درست به مساله فرهنگ میسر می شود.
رییس جمهوری از متولیان فرهنگ دردولت یازدهم ازجمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش خواست که با عمل دقیق به منویات رهبر انقلاب درباره مسائل فرهنگی، اشکالات در این زمینه را برطرف کنند.
روحانی همچنین بر لزوم توجه جدی به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره شتاب بیشترعلمی درکشور، پیگیری اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی در سرتاسر جهان و حل و فصل نهایی و تکمیل برنامه ششم توسعه تاکید کرد.
روحانی از صدا و سیما در انعکاس خبری اقدامات و افتتاح پروژه های مختلف در کشور که به مناسبت هفته دولت انجام شده بود، قدردانی کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.