اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه غیر علنی امروز(یکشنبه) شورا نسبت به انتشارگسترده اخبار واگذاری زمین و ملک از سوی شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله برخی از اعضای شورای پایتخت واکنش نشان دادند.

«موضوع واگذاری زمین با نصف قیمت های کارشناسی و واگذاری آنها به صورت اقساط به افراد خاص طی روزهای اخیر به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی و برخی از رسانه ها منتشر شده است.

براساس اخبار منتشره، شهرداری تهران چندین فقره زمین و ملک را با ارائه تخفیف های ویژه و قیمتی بسیار نازل به برخی افراد از جمله برخی اعضای شورای شهر و مدیران شهری واگذار کرده است».
به گزارش جماران، شهردار تهران روز گذشته در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی و بزرگداشت روز کارمند نیز با اشاره به انتشار برخی اخبار در خصوص واگذاری زمین با تخفیف های ویژه در پایتخت تاکید کرد: بحث واگذاری امتیازات مربوط به زمین و پروانه ساخت براساس مر قانون انجام شده است.
در اخبار منتشره در رسانه ها و شبکه های مجازی عنوان شده که پنج عضو اصولگرا و دو کارمند شورای اسلامی شهر تهران، خانه های میلیاردی را با تخفیف از شهرداری خریده اند.
براساس این گزارش، شهرداری تهران امروز(یکشنبه) با انتشار بیانیه ای اخبار منتشره در خصوص واگذاری زمین و املاک شهر به اشخاص حقیقی و حقوقی را تکذیب و اعلام کرد که از طریق مراجع حقوقی و قضایی نشر اکاذیب را پیگیری خواهد کرد.
به گزارش روز یکشنبه از اداره کل روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران، احمد مسجد جامعی در جلسه غیرعلنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اخبار منتشره در این خصوص گفت: نمی توانیم رسانه ها را کنترل کنیم و به نظر یکی از مهمترین وظایف هیات رئیسه شورا دفاع از حیثیت شورا و تمام اعضای آن است.
وی به انتشارخبرهای مبنی بر خرید خانه های میلیاردی با تخفیف های ویژه توسط برخی اعضای شورا اشاره کرد و افزود: قطعا بر ساحت سلامت خانم آباد گردی نمی نشیند.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز درادامه گفت: ماجرای تهمت به خانم آباد از پایه دروغ و افترا است؛ همه بروند خانه خانم آباد را ببیند؛ ایشان در خانه خود نشسته اند و به هیچ عنوان ملکی را از این طریق نگرفته اند.
وی همچنین در واکنش به سخنان محمد مهدی تندگویان عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر اینکه هیات رئیسه شورا گزارش سازمان بازرسی درباره تخلفات شهرداری را به اعضای شورا نداده است گفت که من هیچ نامه ای و یا خبری از سازمان بازرسی در خصوص موضوع اخیر دریافت نکرده ام.
چمران تاکید کرد: ما یک آبروی مشترک داریم و آن آبروی شورای شهر است.
محسن سرخو عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه این جلسه گفت: طرح این موضوعات نزدیک انتخابات، هدفی جز تشویش اذهان و مشوش کردن فضای جامعه را در پی ندارد.
عباس جدیدی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران نیز درادامه پیشنهاد تشکیل کارگروه بررسی و رصد فعالیت های اقتصادی اعضای شورای را مطرح کرد.
وی گفت: این کارگروه فعالیت های اقتصادی اعضای شورا را بررسی و رصد نماید و گزارش کاملی به مردم و رسانه ها ارائه کند.
محمد مهدی تندگویان عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه مباحث مطرح شده گفت: شبکه های مجازی بی پروا اخباری را که هیچ نظارتی بر آنها نیست، منتشر می کنند.
وی افزود: توصیه من به اخلاق مداری است؛ بی اخلاقی ها فراتر از مسایل جناحی آسیب زننده است.
تندگویان تاکید کرد که باید این شبکه ها ساماندهی شوند.
مجتبی شاکری عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه اعضای شورا در مدت نمایندگی خود نیاید دنبال کار اقتصادی باشند گفت: رسانه ها نیز نباید با بی اخلاقی به شایعه ها دامن بزنند و بدون سند و مدرک اخبار را منتشر کنند.
وی تاکید کرد: شورای شهر در برابر حقوق های نجومی و رانت خواری در شهرداری واکنش جدی خواهد داشت.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.